Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 61
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

31 жовтня перехід на зимовий час

admin

28-10-2021

19

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Як проголосують депутати ще невідомо. 
А для читачів нагадуємо, що переведення годинників на зимовий час відбудеться 31 жовтня 2021 року о 4 годині ранку шляхом переведення годинникової стрілки на годину назад: на годиннику знову має бути 03:00.

Україна переходить на сезонний час з 1981 року.

Годинники прийнято переводити для економії світла. Але в реалі економія становить лише 0.34%.
У світі 78 країн з 239 ще використовують літній і зимовий час.

Чому переводять час

Вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Таке рішення прийняв посол США у Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. Однак винахід переходу саме на літній час приписують англійцеві Віль­яму Віллетту.

В Україні зимовий і літній час було введено у 1981 році. Восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а навесні — на літній, на годину вперед.
Скасування переведення часу в Україні

Чиновники вже неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час. Остання спроба була навесні 2021 року. Тоді Верховна Рада України не підтримала законопроект №4021 «Про обчислення часу в Україні» (автор — народний депутат від «Слуги народу» Руслан Стефанчук). Парламент вирішив доправити законопроект до Комітету ВР з питань економічного розвитку на доопрацювання. За це рішення проголосували 226 депутатів.

«Такий «сезонний тимчасовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів і негативним чином відбивається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань», — повідомляється в пояснювальній записці.

А 19 жовтня 2021 року Стефанчук на брифінгу в парламенті заявив, що нардепи повернуться до обговорення питання про скасування переходу на літній час. За його словами, Україна має залишитися в зимовому часі, тому обговорення цього питання буде актуально після переведення годинників 31 жовтня 2021 року.

Шкода для здоров’я від переведення часу

У 2020 році міжнародна група дослідників з’ясувала, як введення літнього часу відбивається на частоті різних захворювань. Для цього вчені аналізували стан здоров’я понад 150 млн осіб, що живуть в США та Швеції.

Виявилося, що є чотири великі групи проблем зі здоров’ям, які дійсно залежать від переведення годинників. Це серцево-судинні захворювання, різноманітні травми, психічні розлади, а також захворювання, пов’язані з імунною системою.

За даними дослідників медичного Каролінського Інституту в Стокгольмі при переході на літній час підвищується ризик інфарктів міокарда на 5% в перший тиждень, а найбільше зростання числа інфарктів спостерігається в перші три дні.

При переході на зимовий час ризик, навпаки, знижується, але в меншому ступені. В рамках цього дослідження вчені вивчили статистику інфарктів в Швеції з 1987 року, коли країна ввела літній час.

Перехід на зимовий час без шкоди для організму

Готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, тому що на адаптацію до нового часу людині необхідно до 1,5 місяців. Для цього потрібно:

— Лягати спати хоча б на 15 хвилин раніше.

— Заздалегідь скоректувати режим дня.

— Відмовитися від кави та алкогольних напоїв протягом двох днів.

— Перестати користуватися смартфонами не менше, ніж за годину до сну.

— Знизити фізичні навантаження на тиждень після переходу на зимовий час, щоб уникнути перевтоми.

— Також фахівці радять на період адаптації не вживати жирну їжу, а до свого раціону додати більше овочів та фруктів. Також необхідного більше пити води і трав’яного чаю.

В цей же час на сайті президента набирає оберти петиція  щодо скасування сезонного переведення годинників на зимовий час.

№22/124848-еп

Автор (ініціатор): Прибилович Маргарита Анатоліївна

Дата оприлюднення: 21 жовтня 2021

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.