Як зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, в регіоні спостерігається перевищення ознак епідемічної небезпеки за двома ознаками. Зокрема, кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженими та підозрілими випадками COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення, який становить 63,8 – 63,9. А також коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19, який перевищує встановлені 20% і складає 26,5-26,6%.
Таким чином, за результатами заслуханих доповідей та з урахуванням обговорення Комісією ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 годин 00 хвилин 12 листопада 2021 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Черкаської області.
В регіоні застосовуватимуться обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для даного рівня епідемічної небезпеки.
Голові ОДА доручено забезпечити дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів.
«Показники захворюваності та госпіталізації у Черкаській області потребують посилення карантинних обмежень. Додаткові протиепідемічні заходи покликані сповільнити поширення вірусу. Вкотре звертаюся до очільників регіонів — не чекайте «червоної» зони, проводьте масштабну роз’яснювальну роботу щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів, створюйте зручні умови для вакцинації проти COVID-19. Центри масової вакцинації мають працювати у будні та вихідні, зранку і до вечора», — підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Зазначимо, на сьогодні у «червоній» зоні перебувають місто Київ і Київська область, а також Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька й Чернігівська області. У «жовтій» зоні залишаються лише Кіровоградська і Тернопільська області.
Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що з першого листопада роботу у регіонах продовжили моніторингові групи, які перевіряють ситуацію на місцях щодо реагування на поточні проблеми та виклики, пов’язані з пандемією. До їхнього складу увійшли фахівці МВС, МОЗ, Мінрегіону та Держпродспоживслужби.
Довідково:
При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються обмеження «жовтої» та «помаранчевої» зон, а також забороняється:
— робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос;
— робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
— робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
— робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
— проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
— робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
Дозволяється у «червоній» зоні робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.
Заклади освіти у разі введення «червоного» рівня епідемічної небезпеки працюватимуть, якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.
Обмеження «червоного» рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.
Джерело: Урядовий портал
Коментарі ()