Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 71
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Діти будуть вчитися

admin

18-08-2021

18

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

«Наразі планується, і нам би звичайно хотілося, щоб діти 1 вересня розпочали навчання в повноформатному режимі. Далі все залежатиме від епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні. При «зеленому» рівні здобувачі освіти зможуть відвідувати заклади освіти в очному форматі з дотриманням протиепідемічних заходів. При переході на наступні рівні епідемічної небезпеки для пов­ноцінної роботи закладу освіти потрібно мати не менше 80% повністю вакцинованого персоналу. 
Наголошую, що вакцинація добровільна. Ніхто не має права примушувати до цих дій», — підкреслив Сергій Шкарлет.

Що значить «добровільно» по-уманськи

Поки Міністр наголошує на добровільній вакцинації працівників закладів освіти, а в окремих містах керівники стимулюють вакцинованих надбавками до зарплати, в Умані видали розпорядження міського голови №289-р від 11.08.2021 року «Про заходи щодо забезпечення вакцинації», де вказано, що керівники  повинні посилити роз’яснювальну роботу та забезпечити «проведення організаційних заходів серед працівників щодо вакцинації проти COVID-19» і щотижня про це інформувати виконком Уманської міської ради. Та найцікавіше далі: п.1.4.: під час визначення щомісячного преміювання враховувати стан вакцинації серед працівників! Те саме стосується і преміювання керівників (п.2), добре, хоч не позбавляють заробітної плати, а ще далі  в п. 3. зазначено, що всі працівники, які не вакцинуються до 1 вересня повинні будуть ЩОТИЖНЯ надавати довідку про відсутність захворювання на COVID-19, або довідку про протипоказання. Контролювати всю цю процедуру буде особисто міський голова Ірина Плетньова.

Юридичний коментар 

Статтею 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» визначено, що кожен громадянин мусить піклуватися про своє здоров’я і здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення. Відповідно до статті 43 вищевказаного закону, пацієнт мусить дати згоду на будь-яку медичну допомогу, зокрема й на щеплення.

Закони України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя» передбачають обов’язковість щеплень від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця та кору.

Наразі вакцинація від COVID-19 в Україні є добровільною. Отже, вакцинуватись чи ні, вирішує сам пацієнт, адже це його право, а не обов’язок.

В примусовому порядку проводити вакцинування чинне законодавство не дозволяє, але держава, шляхом прийняття відповідних нормативно-правових актів, може обмежити громадянина, що відмовився від щеплення в реалізації деяких його особистих прав. Наприклад, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеп­лень, відвідування дитячих закладів не дозволяється (стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Розпорядженням Уманського міського голови від 11 серпня 2021 року № 289-р «Про заходи щодо забезпечення вакцинації», окрім посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи встановлено, враховувати стан вакцинації серед працівників під час визначення щомісячного преміювання та під час визначення щомісячного преміювання керівників враховувати стан вакцинації серед працівників. Враховуючи вищесказане розпорядження, тепер премії посадовців, працівників комунальних закладів та закладів освіти будуть залежати від того, вакциновані вони чи ні. Тобто,  начальники відділів, управлінь, служб, керівники підприємств та закладів освіти тепер зацікавлені у збільшені вакцинованих осіб від COVID-19 серед своїх підлеглих. Адже під загрозою отримання меншої заробітної плати, очікується збільшення бажаючих отримати щеплення від COVID-19 в м. Умань. Такими діями, міська влада може поставити під загрозу основоположні права людини та громадянина, порушуючи баланс трудових прав особи, яка добросовісно виконує доручену їй роботу та права на надання згоди на будь-яку медичну допомогу, в тому числі і на щеп­лення. Вакцинувати примусово від COVID-19 в Україні на сьогоднішній день не можна! Однак, наявність чи відсутність у Вас щеплення від COVID-19 може значно впливати на вашу заробітну плату, якщо ви працюєте в виконавчих органах, на комунальних підприємствах, або в комунальних закладах освіти в Умані. 

Тим часом

«Турбуючись» про здоров’я і добробут уманчан, міська рада підготувала Проект рішення виконкому, який на 100% одноголосно буде прийнято слухняним складом виконавчого комітету Уманської міської ради VIII скликання, «Про додаткові заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID -19, під час масового паломництва брацлавських хасидів у вересні 2021 року». 

Згідно редакції проекту станом на 1.08.2021 р., (вони дуже часто змінюються в ході оприлюднення) в цьому документі зазначено, що з 1 по 12 вересня 2021 року буде переведено на дистанційний режим роботи Уманську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 та дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу №28 і Уманську дитячу школу мистецтв.

Тобто, 2 навчальних тижні уманські діти-вихованці «обраних» навчальних закладів навчатимуться дистанційно. А що це таке ─ не треба розповідати жодному учаснику освітнього процесу. Зате, вони не заважатимуть паломникам, а з вчителів, які не зроблять щеплення, знімуть премію.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.