Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 57
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Експерти: віялові відключення неминучі

admin

17-11-2021

18

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Світова енергетична криза, яку поглибили дії чинної влади у сфері енергетики, може призвести до того, що взимку 2021-2022 років в Україну повернуться віялові відключення електроенергії, вважає Михайло Волинець — гірник, Голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат України 4-го,5-го,6-го,9-го скликань, Голова підкомітету з питань взаємодії з державними органами влади та громадськістю, Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

«Віялові відключення неодмінно будуть відбуватися, застосовуватимуться графіки відключення тих чи інших населених пунктів», – вважає Михайло Волинець.

Як зазначив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко: «За моїми розрахунками, в пікові години споживання, взимку, коли будуть морози серйозні, то в нас дефіцит потужності може сягати від 2 до 4 ГВТ, які нема чим по суті покривати. Тому в цьому випадку просто аварійні відключення по команді диспетчера, вони просто будуть необхідними для того, щоб уникнути блекауту». 

(Довідково: аварія в енергосистемі або блек­аут (англ. blackout — затемнення) — технологічне порушення в режимі роботи усієї або значної частини об’єднаної енергетичної мережі внаслідок пошкодження (знеструмлення) обладнання електричних мереж або втрати генеруючої потужності електростанцій, що призводить до порушення паралельної роботи елементів і частин енергосистеми, її поділу на частини або відокремлення від неї електростанцій та масового відключення споживачів електроенергії).

В Україні 30% електроенергії виробляють теплові електростанції. Загалом їх 15, а це – 85 енергоблоків. Зараз 62 з них не працює, що є рекордом: 14 – на ремонті, 13 – законсервовано, 10 – в резерві. Але найбільше – 25 енергоблоків – вмерли через брак вугілля.

На складах ТЕЦ – 448 тисяч тонн вугілля і це на 310 тисяч тонн менше гарантованих запасів – технічно необхідного мінімуму, та на 2 мільйони тонн менше тих запасів, які повинні б були мати згідно з планами Міненерго. 

«І це вугілля не накопичується, воно кожний день зменшується. Ми бачимо, що у понад 5 разів менше у нас на складах вугілля», — зауважив Володимир Омельченко.

«Ми дуже довго тримали тарифи нижче ринкового рівня, у результаті чого потрапили в ситуацію, коли економіка нас за це покарала. Як результат, вони не накопичили вугілля. А зараз всі прокинулися і побачили, що з одного боку будуть морози, а з іншого – вугілля немає», — зазначив інвестиційний банкір Сергій Фурса. 

У свою чергу експерт з питань енергетики Юрій Корольчук вважає, що «імпорт електроенергії з Росії став першим кроком до кризи. Дешева електроенергія зайшла з Росії і одразу скоротили виробництво теплові електростанції, які споживають вугілля. Воно стало непотрібним, зупинилися шахти». 

«Ми критично залежні від білоруської електроенергії. Але ми розуміємо, що Лукашенко є абсолютно підзвітним Путіну. Тобто в будь-який момент Росія може натиснути й тоді в нас не буде електрики», – зауважив Сергій Фурса. 

Факт: Білорусь відмовилася продавати Україні електроенергію навіть собі у збиток. Кремль також заблокував постачання вугілля з Казахстану.
«Гарантовано я очікую проблем з боку Газпрому і з боку Росії. Це вже така геополітика, яка залежить від того, коли запустять Nord Stream 2. Але, цілком імовірно, що в січні-лютому 2022 року в нас буде мінімальний тиск газотранспортної мережі зі Сходу», — вважає ексміністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Джерело: Еспресо.TV.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.