Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 70
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Кого візьмуть до територіальної оборони

admin

09-02-2022

21

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Закон, що набув чинності 1 січня 2022 року, передбачає, що в кожній області та додатково в кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч мешканців, мають бути створені бригади територіальної оборони. Крім того, у кожному районі та додатково в кожному адміністративному центрі області мають бути створені батальйони тероборони. Тобто загалом діятиме 25 бригад і понад 150 батальйонів. Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час складатиме 10 тис. військовослужбовців. По штату особливого періоду підрозділи

Сил ТРО нараховуватимуть понад 130 тис. осіб, для чого буде сформовано відповідний резерв.

Формування підрозділів Сил територіальної оборони (ТрО) мають завершити до 15 лютого 2022 року. 

─ Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи. Нагадаю, що Сили ТРО — це окремий рід сил у складі ЗСУ. На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб. Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду — це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій, ─ зазначив Міністр оборони Олексій Резніков.

Перед укладанням контрак­ту на службу у резерві ТРО кандидати мають пройти медогляд, а особи старші 40 років – військово-лікарську комісію. Адже резерв ТрО проходитиме інтенсивну підготовку.

Відбір кандидатів

Закон «Про основи національного спротиву» розрізняє поняття «військові частини Сил територіальної оборони ЗСУ» та «добровольчі формування територіальних громад», хоча передбачена їх синергія.

За словами Міністра оборони Олексія Резнікова, на першому етапі формуватимуть «ядро, каркас з військовослужбовців», на другому відбуватиметься набір резерву ТрО з укладанням контрактів, а вже на третьому етапі йтиметься про добровольчі формування.

Членом такого формування може бути будь-який громадянин України віком від 18 років, який виявив бажання допомогти теробороні, проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір і уклав контракт добровольця територіальної оборони. Стать або наявність досвіду служби у ЗСУ ролі не грають.

На службу в підрозділах тероборони також можуть вступити офіцери запасу, військовозобов’язані та резервісти без досвіду військової служби, які матимуть змогу зайняти старшинські, сержантські та солдатські посади.

Особа не може бути членом добровольчого формування у період проходження військової служби або служби у військовому резерві Збройних Сил, інших військових формуваннях, правоохоронних органах.

Крім того, до складу формування територіальної оборони не зарахують раніше засуд­жених до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованих, або тих, хто має дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

Як оплачується служба

Покликаним на збори резервістам виплачуватимуть добові та грошову виплату, що залежить від військового звання. Також передбачене одноразове грошове заохочення для тих, хто успішно і без правопорушень виконав програму підготовки.

Осіб, офіційно працевлаштованих в організаціях, установах та підприємствах на період проходження зборів територіальної оборони у мирний час, звільнять від роботи зі збереженням робочого місця. Ці люди отримають середній заробіток за період зборів.

Безробітні резервісти під час зборів отримуватимуть виплати у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 1 січня 2022 року він дорівнює 6514 грн.
Членів добровольчих формувань забезпечуватимуть безкоштовною медичною допомогою.

Як озброять добровольців

Видавання зброї членам Сил ТрО, щоб ті зберігали її вдома (за швейцарським прикладом), не планується, роз’яснювали в Міноборони. «За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій», — cказав Олексій Резніков.
Утім, постанова Кабміну № 1448, також оприлюднена 20 січня, встановлює порядок застосування особистої мисливської зброї та набоїв до неї для учасників формувань тероборони.

Закон про основи національного спротиву в Україні введений у дію:  що це означає

—    «Під час перенесення або перевезення особиста мисливська зброя членів добровольчих формувань може бути у заряд­женому стані та поза спеціальним чохлом, кейсом, футляром тощо, але виключно під час виконання ними завдань територіальної оборони. При цьому член добровольчого формування зобов’язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання такої зброї, основних частин зброї та пристроїв і посвідчення добровольця територіальної оборони», — йдеться у документі.

—    Летальне застосування членами добровольчих формувань приватної мисливської зброї під час виконання завдань територіальної оборони дозволяється для самооборони, а також «з метою виконання завдань щодо відсічі збройній агресії проти України та під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони»:

—    захисту цивільних осіб та/або цивільних об’єктів від нападу;

—    звільнення захоплених об’єктів або запобігання такому захопленню;

—    знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, що перебувають у користуванні осіб, причетних до збройної агресії;

—    затримання, роззброєння або знешкодження осіб, причетних до збройної агресії;

—    припинення дій осіб, які становлять або можуть становити небезпеку для членів територіальної оборони або інших осіб.

Куди звертатися для підписання контракту
Крок 1

Насамперед потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) за місцем реєстрації. Там допоможуть з’ясувати, який саме батальйон тероборони приписаний до цієї місцевості, нададуть контакти командира. Утім, укласти контракт теоретично можна з будь-яким підрозділом, навіть не в тому районі чи місті, де особа зареєстрована.

Крок 2

Необхідно пройти співбесіду з командиром батальйону. За її результатами він може запропонувати підписати кон­тракт або назве причину відмови. У разі позитивного результату командир визначить потенційну посаду претендента й випише направлення на військово-медичну комісію.

Крок 3

Медичний огляд кандидатів у члени добровольчих формувань проводиться лікарсько-консультативними комісіями за направленням офіцера Сил ТрО. Згідно з порядком видавання медичної довідки, затвердженим МОЗ, слід здати низку аналізів у поліклініці за місцем проживання, пройти огляд нарколога та фахівця зі шкірвензахворювань.

Також необхідно пройти психологічний відбір. Його забезпечують військові частини Сил територіальної оборони, а проводять штатні та позаштатні групи професійно-психологічного відбору, сказано в постанові уряду.

Крок 4

Перед підписанням кон­тракту треба зібрати такі документи:

—    заява на ім’я командира добровольчого формування. У ній зазначається прізвище та ім’я особи, місце реєстрації та фактичного проживання, інформація про освіту, місце роботи або вид діяльності, військово-облікова спеціальність (за наявності), обґрунтування бажання стати членом добровольчого формування;

—    копія паспорта громадянина України;

—    копія довідки про місце реєстрації (або відповідної сторінки в документі, якщо кандидат має паспорт-книжку);

—    копія військово-облікового документа (обов’язково для чоловіків та за наявності в жінок);

—    копія довідки про надання ідентифікаційного номера (для тих, хто не має ID-карти);

—    висновок військово-лікарської комісії щодо придатності до служби за станом здоров’я;

—    довідка про несудимість.

Крок 5

Якщо командування батальйону погоджується укласти контракт із претендентом, він має бути підписаний у чотирьох примірниках. Строк дії кон­тракту добровольця територіальної оборони — три роки. Угода може бути розірвана достроково через порушення добровольцем її умов або присяги, у зв’язку з прийняттям добровольця на військову службу, за станом його здоров’я, через вихід з громадянства України або ж — у будь-який момент — за заявою добровольця територіальної оборони про припинення контракту.

Крок 6

Громадяни України, які не проходили військової служби у Збройних силах, в інших військових формуваннях чи в правоохоронних органах, зараховуються до членства в добровольчому формуванні після складення ними присяги добровольця територіальної оборони.

Джерело: mil.gov.ua

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.