Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 69
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Пенсії виплатять вчасно

admin

24-11-2021

26

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

— Чи виплачуватимуть пенсії вчасно? Адже завершується рік і, як ми знаємо, грошей у бюджеті залишається обмаль.

— Точно все виплачуватимуть вчасно! Якщо у якийсь момент відбувається розрив у часі між надходженням кош­тів від ЄСВ та необхідністю сплатити пенсії, то Пенсійний фонд бере казначейську позику, а потім, коли надходять кош­ти, її погашає. Таким чином ПФУ балансує. Крім того, як я вже говорила, до кінця року ми проведемо ще два етапи підвищення пенсій для окремих категорій пенсіонерів — мінімальних пенсій, надбавок та підвищень до пенсії у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму та мінімальних пенсійних виплат для людей, старших за 65 років, які мають стаж 30/35 років. Це завершальні етапи комплексної програми підвищення пенсій, яку ми реалізували цього року. За її результатами на кінець року середня пенсія перевищить 4 000 гривень.

Сьогодні розрахунковий прожитковий мінімум, який закладено в державному бюджеті, менший за фактичний, який розраховує Мінсоцполітики, на 50%. Але люди, які не можуть забезпечити себе іншими доходами, мають отримувати допомогу від держави не меншу за фактичний прожитковий мінімум. Ми хочемо платити на цьому рівні мінімальні пенсії, мінімальні зарплати, допомогу малозабезпеченим, допомогу людям з інвалідністю. Поки народні депутати розв`язують це питання, ми через постанови КМУ підвищуємо соціальні стандарти, наближаючи їх до фактичного прожиткового, а не того, що закладений в бюджеті. Наприклад, наступного року, з жовтня, мінімальна пенсійна виплата становитиме 3 тисячі гривень для людей старших за 70 років, які мають страховий стаж 30 років — для жінок і 35 — для чоловіків. Вона зменшуватиметься пропорційно до наявного стажу. Часто трапляється, що в людини є 34 роки та 9 місяців стажу, а потрібно 35. Тому ми зробили цю пропор­ційність. Таким чином, мінімальна пенсійна виплата в 3 тисячі гривень майже на 50 відсотків перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, передбачений в проекті Державного бюджету на 2022 рік. У разі ухвалення наших пропозицій наступним кроком може бути встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 4 000 гривень.

Джерело: Міністерство соціальної політики 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.