Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 73
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Прагнення свободи пробуджує гідність

admin

17-11-2021

26

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

«Вільні творити майбутнє» — офіційне гасло Дня Гід­ності та Свободи 2021.

День Гідності та Свободи — це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення й досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь. Саме цього дня, 21 листопада, з різницею у дев’ять років, розпочалися дві революції, які змінили долю сучасної України — Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013-2014 років.

Саме з цих подій розпочався новий відлік історії нашої країни, який дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфер, розбудові вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні гуманістичних демократичних цінностей.

А ще, це день вшанування пам’яті про героїв Першого і Другого Зимових походів Армії УНР — останньої спроби українських національно-державних сил відкритим військовим шляхом здобути незалежність України в ході національно-
визвольних змагань 1917-1921 років. 

21 листопада 1921 року, після рішучої відмови перейти на службу до Червоної армії 359 бійців Повстанської Армії були розстріляні під Базаром (село на Житомирщині).  

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.