Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 68
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Серце України б’ється на Черкащині

admin

09-09-2021

36

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

До 30-річчя Незалежності на Черкащині, в географічному центрі країни— поблизу села Мар’янівка Звенигородського району, спорудили монумент, який символізує єднання всіх  регіонів країни. Географічний центр України було розраховано за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок.

У центрі майданчика — серце під склом, яке «пульсує» завдяки поєднанню музики і світлових ефектів. Навколо нього розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють 24 області та Крим. Кожна пара крил прикрашена автентичною вишивкою всіх регіонів України. Цю частину  проєкту підготувала заслужена художниця України майстриня Олександра Теліженко. «Нам важливо передати у вишивці образ і генетичний код кожної області, — зауважила вона, — і гармонійно вписати її в сучасну композицію монумента». Поряд з артоб’єктом майорить найбільший на Черкащині Державний прапор. Висота флагштока — 52 метри, розмір стяга — 9 х13 метрів. Це один з перших артоб’єктів, де дотримано вимог безбар’єрного доступу: тактильна мапа, навігація, аудіогід та інше. 

«Ми хотіли створити до 30-річчя Незалежності України щось особливе, — розповів голова облдержадміністрації Олександр Скічко. — Адже маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині «Географічний центр України» — непримітний недобудований пам’ятний знак посеред поля. Ми вирішили створити тут унікальний артоб’єкт, який би символічно поєднав усю Україну в одному місці сили.

Як зауважив Олександр Скічко, голова Черкаської ОДА, об’єкт споруджують спільнокоштом. Загальна сума витрачених бюджетних коштів — 153,4 тисячі гривень, їх витратили на необхідні експертизи та дослідження. Допомогу на будівництво об’єкту у розмірі  2 мільйони гривень надав Благодійний фонд «МХП — Громаді». 

 «Серце України» — символ духу країни та розвитку. Як розповідають творці, білі сталеві крила — поєднання чистоти і сили нашої Батьківщини. Із прадавніх часів саме крила символізують перемогу, подолання перешкод і вихід на вищий рівень буття. Крилатими зазвичай зображують янголів, посередників між Богом і світом. Відвідати арт-об’єкт і послухати «серце України» може кожен бажаючий. 
 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.