Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 69
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

В Європі змінили правила в’їзду для туристів

admin

03-02-2022

16

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Дозвіл на в’їзд до ЄС надаватимуть за індивідуальним санітарним статусом людини.

Нові правила не стосуватимуться дітей до 12 років, туристів з особливим статусом та транскордонних маятникових мігрантів.

З 1 лютого 2022 року в Європейському Союзі (ЄС) набули чинності нові правила в’їзду для іноземців. Дозвіл на відвідування Європи визначатимуть за індивідуальним статусом людини, а не за епідеміологічною ситуацією в країні, звідки подорожує турист. 

Нові правила в’їзду до ЄС: що потрібно знати

Рада Європейського Союзу погодила нові рекомендації для туристів щодо в’їзду в країни ЄС. При їх ухваленні враховувалося значне збільшення кількості вакцинованих осіб та поширеність цифрових COVID-сертифікатів.

«Згідно з новими рекомендаціями, заходи щодо боротьби з COVID-19 повинні застосовуватися з урахуванням статусу людини, а не ситуації на регіональному рівні, за винятком районів, де вірус циркулює на дуже високому рівні», — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

З 1 лютого 2022 року основними підставами для в’їзду в країни ЄС є:

—    сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози пройшло не менше 14-ти і не більше 270 днів, або якщо турист має бустерне щеплення;

—    негативний результат ПЛР-тесту, який турист має отримати не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону (також підходить і негативний результат експрес-тесту на антиген, який дійсний протягом 24 годин);

—    довідка про одужання із поміткою, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло більше 180 днів.

Ця інформація має бути підтверджена чинними цифровими сертифікатами Євросоюзу. Людей, які не мають такого сертифікату, можуть зобов’язати пройти ПЛР або експрес-тестування до або після прибуття до ЄС протягом 24 годин. 

Ці вимоги не стосуються таких категорій іноземців:

—    мандрівники з особливим статусом (наприклад, медичні працівники, дипломати, сезонні працівники, дослідники в галузі охорони здоров’я тощо);

—    люди, які подорожують за транскордонною маятниковою міграцією (щодня або щотижня перетинають кордон по дорозі на роботу і додому);

—    діти до 12 років.

Нові рекомендації Ради ЄС не є юридичним зобов’язанням. Країни-члени самостійно повинні прийняти рішення щодо їх імплементації.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.