Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 73
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Військовий облік жінок — не призов на військову службу: пояснення Міноборони

admin

05-01-2022

25

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Це є обов’язком для представниць перелічених професій, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років). У переліку наразі є багато поширених професій: лікарі, програмісти, юристи, водії. Також в списку є доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів, фахівців у галузі страхування, соціальні працівники, менеджери, бухгалтери, журналісти, музиканти, працівники ресторанів та готелів, рекламники тощо.

Також в Міноборони пояснили, що вагітним і жінкам із малолітніми дітьми також потрібно стати на військовий облік, якщо вони є представницями зазначених певних професій.

На військовий облік жінки мають стати до кінця 2022 року. Ухилення від постановки на військовий облік тягне за собою накладення штрафів у розмірах 850-1700 гривень — на жінку; 5100-8500 гривень — на роботодавця.

Міноборони повідомило: процес взяття на військовий облік жінок, визначений законом, проводитиметься територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки поступово, відповідно до готовності нормативно-правової бази, з урахуванням особливостей перехідного періоду.

Впродовж 2021-2022 років у Збройних силах України  буде приведено у відповідність нормативно-правові акти та розроблено організаційно-розпорядчі документи щодо особливостей взяття на військовий облік жінок.

До кінця 2022 року у Генеральному штабі Збройних Сил України буде проведено аналіз змін кількості військовозобов’язаних-жінок, що перебувають на військовому обліку.

Жодних змін у житті жінок не буде — голова ЗСУ про військовий облік українок.

У ЗСУ підкреслюють, що жінки зможуть брати участь у військовому навчанні лише за добровільною згодою.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний заявив, що військовий облік жінок не є закликом обов’язкової мобілізації українок до армії, і це рішення ніяк не вплине на їх життя. Голова ЗСУ пояснив:

Зі взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде! Єдине – Збройні Сили просто зна­тимуть, які фахівці є в країні і можуть у крайньому випадку приєднатися до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні і раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював. 

Головнокомандувач також додав, що на військові навчання жінок братимуть виключно за добровільною згодою. До того ж процес постановки на облік планують зробити максимально комфортним, зменшивши кількість бюрократичних нюансів.

Чому жінки мають ставати на військовий облік

Начальник управління персоналу командування сухопутних військ Збройних сил України Ярослав Горбач пояснив, що метою цього наказу Міністерства оборони є облік людських ресурсів, які можуть бути використані в майбутньому для оборони України «у разі необхідності».

Петиція набрала голосів 

Тим часом Електронна петиція на сайті Президента про скасування наказу Міноборони від 11 жовтня щодо розширення переліку професій та спеціальностей, представниці яких підлягають військовому обліку «ЗНУЩАННЯ НАД ЖІНКАМИ! НЕ ПОВИННІ УСІ ЖІНКИ ЯКІ МАЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ТА/АБО ПРОФЕСІЮ БУТИ ВІЙСЬКОВО­ЗОБОВ’ЯЗАНИМИ!!!», за три доби набрала понад 25 тисяч необхідних для розгляду голосів і її продовжують підписувати українці.

У петиції пропонується скасувати наказ Міноборони і користуватися переліком лише тих спеціальностей, що визначені ПКМУ №711 від 14.10.1994. Дослівно: «Начебто змінився лише перелік, але згідно нього майже усі жінки нашої держави повинні бути військовозобов’язаними.

Це неподобство! Жодного суспільного обговорення. Жодних підготовчих заходів. Жодного перехідного періоду та роз’яснень щодо механізму реалізації». 

Згідно закону, Петиція має бути розглянута Президентом.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.