Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Про герб Черкаської області

admin

12-01-2022

25

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів
Черкаська область має малий та великий герб

Малий герб — у блакитному полі круглий золотий сонячний диск. Навколо сонячного диску розміщено три стеб­ла пшениці в динамічному русі за напрямом руху Сонця. Три жовті колоски, які завершують стебла, продовжуючи їх рух, утворюють триєдину вінцеподібну форму навколо сонячного диску. Контурний малюнок чорного кольору.

Великий герб складається з малого герба і картуша (композиція щитоподібної загостреної форми), що його обрамлює. Середні бокові частини картуша волютоподібно загнуті до центру.

В нижній частині картуша зображено схрещені шаблю та булаву (символ славного козацького минулого Черкащини, державотворчу діяльність Богдана Хмельницького). Краї середніх частин картуша обабіч малого герба завершують лаврові вінки (символ слави). Над ними із завитків волют (праісторія зародження і розвиток) піднімаються вгору гнучкі стебла з кетягами калини (найпоширеніший рослинний символ, виразник української ментальності) та листя. Посередині верхньої частини картуша розміщене графічне зображення Тараса

Шевченка у фас (образ Т. Г. Шевченка є прояв таланту Черкаської землі, визнаний у всьому світі, пророк і символ України, гордість і слава краю), вписане у восьмигранний щит.

Зображення білого кольору на пурпуровому тлі. Навколо щита з портретом розміщено гілки дуба з листям (символ сили і незламності) та жолудями (надії на ріст і прогрес). Разом вони утворюють си­лует традиційної для картушів «корони». Весь картуш, за винятком зображення Т. Г. Шевченка, монохромний, кольору металу (міді, бронзи, срібла).

Джерело: Черкаський обласний краєзнавчий музей

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.