Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 67
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

НАТХНЕННА ТВОРЧІСТЬ ОЛЬГИ МУЗИКИ

admin

01-12-2021

32

Рейтинг: 5/5 - 1 голосів

Творчість Ольги Музики охоплює усе те, що нам не додає  повсякденне  життя. Це чуттєва і романтична підбірка картин, створена  авторкою в різний період  її творчості, у жанрі пейзажу та натюрморту.

Народилася художниця 1966 р. на Черкащині. Мистецьку освіту отримала в Києві (Інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука), отримавши диплом художника з відзнакою. З 1989 р. стала уманчанкою, навчалася в Уманському ДПУ ім. П.Г.Тичини, де й зробила кар’єру художника-педагога. Наразі, Ольга Музика кандидат педагогічних наук, доцент, успішний керівник кафедри образотворчого мистецтва факультету мистецтв УДПУ, педагог, якого обожнюють студенти. 

Мисткиня дотримується українських реалістичних мальовничих традицій. Володіє різними техніками живописного та графічного письма. Працює в різних жанрах, але здебільшого натюрморт і пейзаж. 

В її натюрмортах відчувається найважливіше вміння, яким володіє художниця, – передати красу і неповторність звичних речей, які щодня оточують нас. Кожна композиція продумується авторкою до найменших деталей, все враховується і «шик», і «простота» ─ кавова порцелянова філіжанка, томик улюблених віршів, білі перлинки намиста розсипані і відзеркалюються на глянцевій таці. Її об’єктом можуть стати будь-які предмети, а надто, мають ожити ті речі, які присутні в її житті щоденно, які дорогі її серцю. Це, наприклад, бабусина вишита  скатертина, матусин чайний сервіз, чи запашна орхідея, подарована донькою.

Квіти … Як вона любить писати квіти — різні: садові, чи, іноді просто, «саморостучі».  Це величні квіткові композиції, які заполоняють увесь простір аркуша,  де головним  є колір, його багатство і різноманітність. Вона пише, творить, йдучи за природним календарем, малюючи сезонні квіти, натюрморти з фруктів і овочів у пленері, зачасту пастельною технікою, адже вона неймовірний  майстер пастельного письма. Ольгу Яношівну, можна, без перебільшення, назвати однією з найкращих пастелісток Уманщини. Крім  віртуозного малюнка, найскладніших, гармонійно вибудованих  композицій, у творах Ольги Музики присутнє головне — картини випромінюють позитивну енергію. Сюжети її робіт насичені добротою і любов’ю. Ці якості роблять її мистецтво неймовірно привабливими і з першого погляду зачаровують глядача. 

Краєвиди художниці народ­жуються стрімко, пристрасно, за кілька сеансів — у саду, на терасі, де вона працює, або на пленері  в софіївському парку, чи старій безлюдній уманській вулиці. 

Її роботи передають щирі, сповнені неймовірним теплом зображення і кожен спостерігач в них відчує всю атмосферу даного пейзажу, адже малярка правдиво передає жар прогрітого сонцем повіт­ря, блакитний простір марин з розпеченим рожевим заходом сонця далеких екзотичних країн, бо ж любить подорожувати, але обов’язково з мольбертом, чи вмитий ранковими росами  куточок рідного краю.

І що б не було зображено на картинах пані Ольги – гори чи море, міський краєвид чи натюрморт,  портрети людей чи будинків – в кожній картині вона сама, Ольга Музика, така щира та емоційна, надзвичайно справжня, як і її твори, які ви тепер неодмінно впізнаєте серед інших. Тож споглядайте!

Джерело: Уманський краєзнавчий музей,   Валентина Коробань,  ст. науковий співробітник

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.