Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 63
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Депутати Уманської міської ради збільшили орендну плату за землю

admin

22-07-2021

11

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

29 березня 2021 року рішенням №75 -11/8 депутати міської ради на чолі з міським головою Іриною Плетньовою затвердили нові розміри ставок орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності Уманської міської територіальної громади.

Зазначимо, що рішення прийняте за зразкової одностайності ─ всі, хто були присутні на сесії підняли руку за те, щоб «покращити» життя орендарів.

Відповідно даного рішення розмір окремих ставок збільшили удвічі, що має призвести, з одного боку, до збільшення надходжень до міського бюджету, з іншого ─ спричинить додаткове фінансове навантаження на підприємців, а відповідно збільшить кінцеву вартість їхніх послуг та товарів, що врешті, відчує на собі кожен уманчанин.

Що ж змінилося? 

Пропонуємо ознайомитися з окремими прик­ладами того, який коефіцієнт орендної плати на земельні ділянки був встановлений у 2016 році, та яка % ставка орендної плати встановлена рішенням депутатів у 2021 році, коли підприємці і виробники, надавачі послуг стали реальними заручниками наслідків всесвітньої пандемії COVID ─ 19. В той час, коли у всьому світі місцева та центральна влада вишукує можливості підтримати підприємців і підприємства, знижує податковий тиск, інколи навіть «заморожує» податки, виплачує компенсації, в Умані народні обранці приймають наступні рішення: 

Розмір ставок  орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у  комунальній власності Уманської міської територіальної громади:
   

(Повний перелік розміщений на сайті міської ради). 

Чи зважили всі «за», і «проти» наші обранці? Адже в період пандемії, частина підприємців вже згорнули і ліквідували свій бізнес, а ті хто ще утримується «на плаву» сподіваються на підтримку влади, закінчення локдауну та змогу почати пов­ноцінно працювати.  І поки держава частково робить спроби підтримати бізнес, натомість Уманська міська рада підтримує» по своєму. 

Щоб було більш зрозуміло, пропонуємо конкретні приклади підвищення  ставок орендної плати по окремим земельним ділянкам з площею та ціною в гривнях: 

Цікаво, що для земель енергетики навпаки знизили ставку, мабуть у них найбільше не вистачає коштів. То за що, міська влада  робить такий «подарунок»? Сподіваємось, уманчанам знизять тариф на електроенергію!

Цікаво, що для ветеринарних аптек % ставки орендної плати не змінився, залишився на попередньому рівні 4%, в той час, як для роздрібної торгівлі в спеціалізованих магазинах фармацевтичними та ортопедичними товарами, аптеках він зріс до 7% (було – 4%). 

То що ж в пріоритеті у наших обранців? 

Куди підуть кошти зібрані з підприємців?  Якщо на освіту, медицину, бібліотеки, музеї кош­ти економлять, то невже  будівництво нового парку, декілька  лавок, утримання фонтанів – головне для уманчан?

Чому першочергово не стоїть модернізація теплозабезпечення, заміна мереж, будівництво котелень, доріг, тротуарів, водозабезпечення, утеплення будинків, шкіл, соціальних закладів? 

Робіть висновки самі, шановні читачі. 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.