29 березня 2021 року рішенням №75 -11/8 депутати міської ради на чолі з міським головою Іриною Плетньовою затвердили нові розміри ставок орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності Уманської міської територіальної громади.
Зазначимо, що рішення прийняте за зразкової одностайності ─ всі, хто були присутні на сесії підняли руку за те, щоб «покращити» життя орендарів.
Відповідно даного рішення розмір окремих ставок збільшили удвічі, що має призвести, з одного боку, до збільшення надходжень до міського бюджету, з іншого ─ спричинить додаткове фінансове навантаження на підприємців, а відповідно збільшить кінцеву вартість їхніх послуг та товарів, що врешті, відчує на собі кожен уманчанин.
Що ж змінилося?
Пропонуємо ознайомитися з окремими прикладами того, який коефіцієнт орендної плати на земельні ділянки був встановлений у 2016 році, та яка % ставка орендної плати встановлена рішенням депутатів у 2021 році, коли підприємці і виробники, надавачі послуг стали реальними заручниками наслідків всесвітньої пандемії COVID ─ 19. В той час, коли у всьому світі місцева та центральна влада вишукує можливості підтримати підприємців і підприємства, знижує податковий тиск, інколи навіть «заморожує» податки, виплачує компенсації, в Умані народні обранці приймають наступні рішення:
Розмір ставок орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності Уманської міської територіальної громади:

(Повний перелік розміщений на сайті міської ради).
Чи зважили всі «за», і «проти» наші обранці? Адже в період пандемії, частина підприємців вже згорнули і ліквідували свій бізнес, а ті хто ще утримується «на плаву» сподіваються на підтримку влади, закінчення локдауну та змогу почати повноцінно працювати. І поки держава частково робить спроби підтримати бізнес, натомість Уманська міська рада підтримує» по своєму.
Щоб було більш зрозуміло, пропонуємо конкретні приклади підвищення ставок орендної плати по окремим земельним ділянкам з площею та ціною в гривнях:

Цікаво, що для земель енергетики навпаки знизили ставку, мабуть у них найбільше не вистачає коштів. То за що, міська влада робить такий «подарунок»? Сподіваємось, уманчанам знизять тариф на електроенергію!

Цікаво, що для ветеринарних аптек % ставки орендної плати не змінився, залишився на попередньому рівні 4%, в той час, як для роздрібної торгівлі в спеціалізованих магазинах фармацевтичними та ортопедичними товарами, аптеках він зріс до 7% (було – 4%).
То що ж в пріоритеті у наших обранців?
Куди підуть кошти зібрані з підприємців? Якщо на освіту, медицину, бібліотеки, музеї кошти економлять, то невже будівництво нового парку, декілька лавок, утримання фонтанів – головне для уманчан?
Чому першочергово не стоїть модернізація теплозабезпечення, заміна мереж, будівництво котелень, доріг, тротуарів, водозабезпечення, утеплення будинків, шкіл, соціальних закладів?
Робіть висновки самі, шановні читачі.
Коментарі ()