Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Дружні взаємини міста Умань з порідненими містами

admin

22-07-2021

43

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Саме за пропозицією цієї організації вже півсторіччя в останню неділю квітня понад 160 держав світу відзначають Всесвітній день поріднених міст, а побратимські зв’язки об’єднують більше, ніж 3,5 тис. міст — столиць, міст і невеличких містечок цих країн. У рамках святкування у містах-побратимах проходять фестивалі культур, виставки, презентації, покази, які представляють життя того чи іншого міста-партнера. 

Місто Умань має великий досвід співпраці з містами-побратимами. З 18 містами укладено угоди та меморандуми про співпрацю і поріднення, це: Ромійї-сюр-Сен (Франція), Девіс (США, Каліфорнія), Мілфорд-Хейвон (Великобританія), Хаапсалу (Естонія), Ботошани (Румунія), Курнік, Ланьцут, Гнєзно, Шпротава, Ченстохова (Польща), Ашкелон, Ноф Хагаліль, Цфат (Ізраїль), Радвілішкіс (Литва), Батумі (Грузія). Плеяду зарубіжних міст-побратимів доповнили українські міста —Кам’янець-Подільський, Хмільник, Тернопіль.

Крім того, реалізуємо спільні проекти з містами Познань, Курнік, Допєво, Домбров, Лешно, Шрем (Польща).

Історія міжнародного поріднення, що сягає понад пів-століття, все більше трансформується з гуманітарного проекту «народної дипломатії» в різні види взаємовигідної співпраці – економічні, екологічні, освітні, спортивні, туристичні проекти.

Цікавою та плідною була співпраця в 2020 році.

Традиційне свято, що відбувається в  Україні уже протягом 17 років і носить назву «Французька весна в Україні».

 З 1 по 20 березня у місті Умань проходять заходи по відзначенню тижня французької весни, спрямовані на популяризацію французької культури, мистецтва та побуту. В цих заходах традиційно активну участь беруть всі навчальні та культурні заклади міста.

Не дивлячись на серйозні випробування для всієї спільноти через пандемію COVID-19,  Уманським міським това­риством дружби з зарубіжними країнами продовжувалась активна робота над проектами. 

Так, Уманське міське товариство дружби з зарубіжними країнами за підтримки Україн­ського культурного фонду та співпраці з відділом культури Уманської міської ради, управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, відділенням інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму Центру інтегрованих соціальних послуг міста Умані,  відділом туризму Уманської міської ради, відділом у справах  сім`ї  та молоді Уманської міської ради та Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини реалізувало унікальний мистецький продукт, який не має аналогів в Україні — Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень». Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень» — це культурний продукт для людей з інвалідністю, який сприяє їх соціальній адаптації, розвитку творчих здібностей та реалізації творчого потенціалу, а також професійній комунікації художників-аматорів та професіоналів незалежно від їхніх фізичних чи психологічних особливостей. Міжнародний художній симпозіум-пленер  покликаний привернути увагу до захисту базових соціальних цінностей представників суспільства із числа осіб з інвалідністю.

Метою Міжнародного художнього симпозіуму-пленеру «Мистецтво без обмежень» є розвиток потенціалу митців з інвалідністю, активне впровад­ження інклюзивного підходу до реалізації культурно-освітніх завдань, промоція інклюзивного мистецтва в українському суспільстві, розвиток інклюзивного туризму. 

Завдяки роботі кожного учасника мистецькі локації міста були розширені новими унікальними експозиціями, які стали культурним «магнітом» для відвідувачів, маючи статус унікальності мистецького продукту.

13 серпня 2020 року відбулося урочисте відкриття Міжнародного художнього симпозіуму-пленеру «Мистецтво без обмежень», який проходив в місті Умані з 13 по 24 серпня і  в якому приймали участь  народні та заслужені художники з інвалідністю з України, Білорусії, Росії,  Франції, Латвії. На урочисте відкриття завітали та звернулися з вітальними словами до учасників симпозіуму-пленеру директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ольга Хоменко, партнер проекту — декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини Оксана Кравченко, куратор проекту Міжнародного художнього симпозіуму-пленеру «Мистецтво без обмежень» Павло Ротар. Модератором відкриття свята виступила начальник управління праці та соціального захисту населення, голова товариства дружби із зарубіжним країнами Галина Кучер. Автору, головному натхненнику та ініціатору проекту «Міжнародний художній симпозіум-пленер «Мистецтво без обмежень»  Павлу Ротару, відомому широкому загалу втіленням в життя не менш важливого мистецького проекту «Військово-польовий АРТ», від міської громади та  учасників зібрання було вручено за україн­ським звичаєм коровай та вінок-оберіг, сплетений відомою уманською майстринею Оксаною Крайновою. 

За 14 днів  проекту здійснено 15 екскурсій та 10 екскурсійних супроводів містом та зеленими маршрутами Уманщини. Кращі  українські та зарубіжні майстри народної творчості та художники проводили безкоштовні  майстер-класи для учасників проекту і всіх бажаючих. 

Ми маємо дуже гарні результати: 
— до нас завітали майже 30 художників з різних куточків України і закордону; 
— було проведено 38 майстер-класів; 
— участь у них взяло близь­­ко 450 уманчан віком від 6 до 54 років; 
— під час пленеру написано понад 100 художніх полотен, в яких зображена історія, краєвиди, архітектурне надбання міста, а також 91 портрет жителів міста. Частина портретів увійшла до авторського проекту художниці Катерини Білетіної та буде презентована під час всеукраїнських виставок; 
— уманчанами, спільно з учасниками проекту під керівництвом заслуженої майстрині народної творчості Марини Головко створено новий арт-об`єкт в місті – розписаний парапет біля музею культури і побуту Уманщини елементами миколаївського розпису дов­жиною 21 метр. До проекту долучилися більше 20 художників та майстрів Умані.

І це далеко не повний перелік усіх досягнень.  Адже  Міжнародний художній симпозіум–пленер «Мистецтво без обмежень» покликаний підтримувати та  розвивати потен­ціал митців з інвалідністю, активно впроваджувати інклюзивний підхід до реалізації культурно-освітніх завдань та розвиток інклюзивного туризму. Ми впевнені, що митці з інших міст і країн побачили красу нашого міста  і полюбили Умань, про це говорить цикл художніх робіт про наше місто.

Всі твори мистецтва, написані під час проведення пленеру були представлені на міжнародній виставці, яка відбулась в Муніципальній галереї мистецтв в місті Києві.

Проект Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистец­тво без обмежень» здобув перемогу  у конкурсі «Громадянське суспільство  та влада — кращі практики співпраці», який проводили Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з проектом «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України. 
2020 рік став серйозним випробуванням для всієї світової спільноти через пандемію COVID-19.  Незважаючи на всі вжиті заходи, вірус поширюється в світі та  нашій державі.

Саме тому довелось відмовитися від гарної традиції відзначати День народження міста Умань в широкому колі добрих друзів і побратимів. Аби не наражати на небезпеку наших гостей і містян, було прийнято рішення проводити святкування Дня міста Умані в режимі онлайн. Незважаючи на цей прикрий факт від міст-побратимів надійшли привітання з нагоди Дня народження міста Умань, які були озвучені на сайті Товариства дружби з зарубіжними країнами. Нашим друзям були надіслані на добру згадку фотографії та висловлені сподівання, що наступного року ми матимемо можливість розділити радість святкування нашого родинного свята у повному складі почесних делегацій.

Уманським міським товариством дружби з зарубіжними країнами продовжується робота щодо співпраці та поріднення з іншими країнами. Так, з метою налагодження співробітництва між містом Умань та містами Китайської Народної Республіки направлено лист президенту громадської спілки «Товариство українсько-китайської дружби»

Ситнику О.Г. з проханням розглянути можливість укладання договору про співпрацю і поріднення міста Умань з містом Чжанцзяцзе провінція Хунань (Китай). Разом з цим надіслано відеоролики презентації міста Умань, короткий опис, потенціал, фінансові показники, інвестиційна та туристична привабливість. Відбулась офіційна зустріч міського голови міста Умань Плетньової І.Г. з президентом громадської спілки «Товарис­тво українсько-китайської дружби» Ситником О.Г. по питанню укладання договору про співпрацю та поріднення міста Умань з містом Чжанцзяцзе повінції Хунань (Китай).

Виконавчий комітет Уманської міської ради, Уманське міське товариство дружби з зарубіжними країнами  підписали меморандум про співпрацю з громадською спілкою «Товариство українсько-китайської дружби».

Робота щодо співпраці та поріднення міста Умань з містом Чжанцзяцзе провінція Хунань (Китай) продов­жується. 

Багатосторонні зв’язки між містами та регіонами різних країн сьогодні допомагають вирішувати проблеми розвитку інфраструктури, міського господарства, бізнесу, духовного розвитку молоді, охорони нав­колишнього середовища, дозвілля, культури і спорту, охорони здоров’я та соціальної сфери.

Безумовно, наше місто привабливе своєю давньою історією, унікальними культурними традиціями, туристичною інфраструктурою, які манять до себе все нових і нових друзів-партнерів, саме тому в побратимського майбутнього Умані — величезний потенціал.

Міський голова І.Г.Плетньова
Голова товариства дружби з зарубіжними країнами Г.М.Кучер

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.