Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 68
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Епоха динозаврів в Умані

admin

12-08-2021

86

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

7 серпня  в Умані відкрили ще один парк розваг ─ «DINOSOFIA». Він розташований так, що аби побачити 60 експонатів вимерлих рептилій, доведеться пройти крізь інший парк «Нова Софіївка», і заплатити за обидва. До такого крутого ходу мало хто додумається, але в Умані є свій геній маркетингу.  

В місті, де традиційно офіційний рівень заробітної плати завжди був найнижчим в Черкаській області, відкрито один з найдорожчих атракціонів. Квиток в «DINOSOFIA»  для дорослих коштує 150 грн., для дітей – 100 грн. Додайте ще сюди вартість вхідного квитка в «Нову Софіївку», без якої неможливо побачити динозаврів (для дорослих – 100 грн, для дітей шкільного віку – 50 грн). Арифметика проста:  родині з 2 дорослих і 2 дітей доведеться викласти за перегляд «чуда» 800 гривень. 

Головне управління статистики в Черкаській області інформує, що у січні–червні 2021р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників становив 11435 грн., в Умані (за даними ресурсу ua.trud.com) середня зарплата в місяць становить 9 439 грн.

Все відносно, і для київських зарплат, це можливо і нормальна ціна, і на зарплату депутата Верховної ради теж можна собі дозволити такі витрати за 15 хвилин розваг. АЛЕ для більшості уманчан і мешканців уманського району це ДУЖЕ ДОРОГО. І пояснення куратора проекту «DINOSOFIA» (а за суміщенням ще й народного депутата Антона Яценка), що це мовляв «інвестиційний проект» мало задовольняють людей. Тим більш дивним видається, що офіційна адреса парку динозаврів, а це вулиця Садова, 38, АБСОЛЮТНО співпадає з адресою об’єкту ДЕРЖАВНИХ закупівель «Будівництво об’єктів на території Національного дендрологічного парку «Софіївка» (Черкаська обл., м.Умань, вул. Садова, 38), на які було витрачено 11 688 614,98 грн з ПДВ, згідно з інформацією електронного майданчика «Держзакупівлі.Онлайн» ProZorro, на якому відбуваються всі ДЕРЖАВНІ

ПУБЛІЧНІ закупівлі. Переможцем тендеру на виконання робіт (на 11,5 мільйонів гривень) стало заре­єстроване в місті Христинівка ТОВ «МБП-ТЕПЛОМЕРЕЖА (з розміром статутного капіталу 1 000 гривень), де директором є депутат Христинівської міської ради Микола Плужник, за збігом, від політичної партії «За майбутнє», яку донедавна (до свого «спонтанного» повернення в БЮТ) в 200 окрузі очолював Антон Яценко. 

Та не лише мутною фінан­совою схемою бентежить «DINOSOFIA». Для багатьох поціновувачів «Софіївки», як унікального об’єкту садово-паркового мистецтва, вона була взірцем вишуканості, стилю, класичної старовини і ландшафтного дизайну зі світовим ім’ям, до якого торувала шлях тривалістю у понад 200 років. Так от, ті хто розуміє і цінує справжність «Софіївки», вважають брутальною наругою агресивне осучаснення самого парку, і тим більше «примазування» до видатного імені штучних «новодєлів». 
 

Шкода, що немає кому захистити «Софіївку» від наруги, і вона швидко перетворюється з витвору мистецтва в торговельно-розважальний центр і перестає бути візитівкою міста.

В Умані настала ера ДИНОЗАВРІВ.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.