Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 52
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Хроніка пікіруючого самоврядування

admin

26-07-2021

13

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів
Тільки факти

1. 14 позачергова сесія Уманської міської ради розпочалась із затримкою, оскільки велика кількість людей мали бажання бути присутніми на сесії, але їх не допускала поліція та Муніципальна варта. В результаті штовханини уманчани прорвались до сесійної зали, про що ми вже писали (див. попередній номер УЗ). Засідання сесії тривало майже весь день з перервами… 

2. Сесія проходила під пильним, особистим наглядом народного депутата Антона Яценка, який присутній майже на кожній сесії, як у Верховній Раді. (До речі, у Верховній Раді того дня також був робочий сесійний день).

3. Перед початком сесії Антон Яценко отримав зауваження від місцевого жителя Володимира Гончарука щодо його присутності на сесії міської ради, оскільки на його думку, народний обранець тиснув на депутатів міської ради та втручався в роботу сесії. 

4. На початку сесії, під час затвердження порядку денного голова фракції «За майбутнє» Діана Білянівська внесла пропозицію включити до порядку денного питання «Про дострокове припинення повноважень секретаря Уманської міської ради В.О.Третьякової» та «Про переобрання голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, науки, культури, сім’ї, молодіжної політики та спорту Діани Дикун», в зв’язку з неналежним виконанням обов’язків, на думку фракції, а саме: «… організацію штучних мітингів, замість роботи з депутатами».

5. В свою чергу голова фракції «Слуга народу» Олег Ганіч вніс пропозицію  розглянути на  сесії першим питанням рішення «Про набір учнів 1-4 класів до 2021-22 року в школах 1 та 4» та розглянути питання №5 «Про затверд­ження Плану реформування мережі закладів освіти та гуманітарної політики на 2021 рік», щоб відпустити людей та далі провести сесію. Міський голова Ірина Плетньова зауважила, що окремо  питання по 1 та 4 школах розглядатись не буде. Депутати не проголосували за пропозицію Олега Ганіча. Як наслідок, трибуну оточили батьки та  вчителі, громадські активісти, з вигуками «Ганьба!» та  вимогою зняти питання про план реформування освіти з порядку денного, інакше роботу сесії буде заблоковано.

6. Міський голова, головуюча на сесії, оголосила перер­ву та покликала депутатів на нараду. Депутати міської ради закрились в малій залі під захистом поліції не пускаючи уманчан до зали, навіть деякі депутати не змог­ли потрапити на дане засідання. Між людей, які чекали на депутатів у сесійній залі було озвучено, що міський голова та депутати проводять сесію за закритими дверима, ховаючись від людей. 

7. Антон Яценко залишився в  сесійний залі намагаючись вислухати вчителів та батьків, або, за версією присутніх — відволікаючи увагу людей від того, що відбувається у малій залі виконкому.  Уманчани не стримували свого гніву, підходили до народного обранця та запитували його чому він їм погрожував та продовжує чинити тиск на людей. Діалог з громадою час від часу переривався вигуками «Ганьба!» на адресу народного депутата Антона Яценка. 

8. З трибуни виступив вчитель Ігор Соболенко наголосивши, що вони були в Міністерстві освіти, де пані Рогова (заступниця Міністра освіти) їх запевнила, що жодних рекомендацій, на які посилається міська влада щодо реформування освіти в місті вони не надавали. Антона Яценка до трибуни не допустили. Народний депутат обізвав Рогову «аферисткою» та запевнив, що вона «врьот».

9. Уманчанин Юрій Барилюк (учасник АТО і дідусь дитини, яка навчається в 4 школі) звернувся до Антона Яценка з питанням, чому  він не відвідує засіданя сесій Верховної ради, і взагалі, чому він сюди приїхав? На­родний депутат в свою чергу поцікавився: «хто це лає з трибуни» (пряма мова), що ще більше обурило людей. Тут уманчани пригадали народному обранцю, як він «матюкає» та обзиває людей «толпой». Звернулись, щоб не руйнував школи. Діалог виявився спекотним.

10. Після перерви і кулуарного засідання депутати повернулись до сесійної зали, де приступили до прийняття рішень. 

Такої сесії історія Умані не пам’ятає

11. Вчителі, батьки та громадські активісти різними методами намагались вплинути на депутатів, щоб ті дослухались до них. Натомість, міський голова з депутатами міської ради не зважали на уманчан, і під вигуки «Ганьба!» продовжували голосувати за проекти рішень.

… «Вы же женщина, мать, как вы можете врать!» — батьки до міського голови.

… «Кожний депутат який сидить ─ це батько, мати, бабуся, дідусь! Люди добрі, відкрийте свої серця, мізки, і подумайте, що ви зараз робите?  Наша Умань ─ провінційне, тихе місто. Освіта завжди була з владою попереду, завжди підтримувала всі починання, а зараз ви все на корінь рубаєте. Перші кроки нашої нової влади ─ це все розвалити! Освітяни для вас — це перші корупціонери! Нам вже «пришили» політику. У нас одна політика ─ це школа, діти, батьки! Зупиніться!!! Чи вам ковід дав ускладнення на мізки? Подумайте!!! Вам ще жити в цьому місті, і вам дивитися  в очі громаді» — люди  до депутатів.

12. Та депутати не звертали увагу, продовжували крізь людські вигуки зачитувати матеріали порядку денного і слухняно голосували. Лише виконання Гімну України уманчанами, час від часу, зупиняло головуючу та депутатів.

13. Під час виконання людьми Гімну України — народний депутат України Антон Яценко не піднявся, а продов­жив щось набирати в телефоні. Уманчани нагадали йому про те, як має людина себе поводити під час виконання Гімну, але він продовжував зневажати державний символ України і людей, присутніх у залі. (див. фото нижче) Цей факт вже став відомим на всю Україну. 

14. Депутати продовжили голосувати під незадоволені крики уманчан. Далі все виглядало так: депутати голосують, секретаріат бігає між рядів рахує голоси, батьки та вчителі кричать «Ганьба!!!», активісти вимагають законного ведення сесії — в такому режимі майже 4 години «працювали» наші обранці. 

15. Врешті, очільниця галузі освіти Ірина Миколенко, крізь крики незадоволених людей, швидко начитала скандальний «План реформування мережі закладів освіти та гуманітарної політики на 2021 рік», а депутати, незважаючи на думку і вимогу уманчан відтермінувати прийняття цього документу, все ж, своєю більшістю прийняли рішення про реформування освіти в місті в тій редакції, яку ми вже виклали в попередніх номерах УЗ.  

16. Обурені брутальним нехтуванням їхньої думки і прохання виважено підійти до реформування освіти та випрацювати спільний з громадою План реформування, уманчани, присутні на сесії, висловили  усну недовіру міському голові, депутатам міської ради та народному депутату Антону Яценку, озвучили вимогу відкликати його депутатський мандат. Люди покинули сесійну залу не добившись справедливості, не були ні почуті ні підтримані своїми обранцями. 

17. Депутати продовжили роботу прийнявши ряд рішень, зокрема:

«Про надання згоди щодо припинення діяльності філій КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УМАНСЬКА СТОМАТОЛОГІЧНА ПОЛІКЛІНІКА» УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ. 

«Про заходи з ліквідації КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА КОМЕРЦІАЛІЗОВАНИЙ МАГАЗИН №2 «КНИГИ».

«Про затвердження передавального акту нематеріальних активів, основних засобів та інших необоротних активів КНП «УМАНСЬКИЙ ЦЕНТР СЛУЖБИ КРОВІ».

Прийнято ще ряд комунальних, земельних питань з продажем земель, включно.

18. Слід зазначити, що депутати відмінили попередньо прийняті зміни до Правил регулювання земельних відносин, пов’язаних з наданням громадянам у користування або у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва у м. Умань. Зокрема, відмінили попередньо прий­няте рішення щодо виділення земельних ділянок першочергово тим, хто їх знайшов. Залишивши чергу в силі.

19. 25 питанням порядку денного депутати розглянули і проголосували ініційоване (озвучене) головою фракції «За майбутнє» питання «Про звільнення з посади (дострокове припинення повноважень) секретаря Уманської міської ради Уманського району Черкаської області VIIІ скликання Третьякової Вікторії Олександрівни (фракція «Слуга народу»), та вивели її зі складу виконавчого комітету Уманської міської ради. 

20. 26 питанням порядку денного депутати припинили повноваження голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, науки, культури, сім’ї, молодіжної політики та спорту Уманської міської ради Уманського району Черкаської області VIIІ скликання Дикун Діани Григорівни (фракція «Слуга народу») та обрали головою комісії Грабового Володимира Миколайовича (фракція «ВО Батьківщина»).
Ось такі політичні перипетії відбуваються в Умані. Як далі буде розвиватися ситуація кожен з уманчан відчує на собі, адже сторонніх спостерігачів у цій справі немає. Коли вже засади демократичного самоврядування порушуються так жорстко у питаннях освіти, медицини, культури, то повірте — у питаннях економіки і житлово-комунального господарства, де «ходять» значно більші кошти, схоже, наші обранці не підуть ні на поступки людям, ні назус­тріч волі громади. Поживемо — побачимо.

(Влас. кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.