Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Ми не раби: влада міста має рахуватися з думкою уманчан

admin

22-07-2021

17

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Організатором акції став вчитель ЗОШ № 1, батько 2-х дітей Ігор Соболенко. На його заклик відгукнулися з півтисячі небайдужих уманчан, переважно ─ представників освітніх закладів міста і батьків дітей з тих шкіл, над якими нависла реальна загроза «реформування». Головна вимога: влада міста має рахуватися з думкою городян у всіх важливих питаннях, а тим більше ─ питанні освіти. Реформа має здійснюватися поступово, обґрунтовано, враховуючи потреби дітей, інтереси родин з дітьми і соціального захисту освітян. 

Незважаючи на те, що до мітингарів не вийшли ні міський голова Ірина Плетньова, ні профільний заступник Ольга Чепка, ні керуюча галуззю освіти міста Ірина Миколенко, ні очільниця міської організації профспілки працівників освіти і науки Любов Кузьменко, хоча їх дуже хотіли почути учасники акції, все ж люди поділилися своєю стурбованістю з приводу ситуації яка склалася в Умані у зв’язку з оприлюдненим «Планом реформування мережі закладів освіти та культури на 2021 рік» (детальніше дивися в попередньому номері УЗ).

Учасники мирної акції освітян та батьків школярів

Виступаючі матері школярів розповіли про те, що для дітей раптова звістка про необхідність переходу до іншої школи стала справжнім психологічним стресом, а для родин, особливо багатодітних, справжньою проблемою ─ як доправити дітей різного шкільного віку у різні школи міста віддалені від місця проживання родини. Крім того, багато батьків обираючи школу для своїх дітей керувалися родинними традиціями, репутацією освітнього закладу, персоналіями вчителів і найголовніше ─ безпекою шляху від дому до школи. Тепер, одним

«Планом реформування» який готувався десь кулуарно і виник раптово в максимально короткі строки перед прийняттям, очільники міста і керівництво освітньої галузі нагло поставили людей перед фактом: буде так, мовляв.

ТАК НЕ БУДЕ! Заявили учасники мітингу і звернулися до депутатів Уманської міської ради з вимогою не приймати на найближчій сесії оприлюднений, але не обговорений і не погоджений з батьківською і вчительською громадськістю  «План реформування мережі закладів освіти та культури на 2021 рік». Люди висловили своє незадоволення тим, що влада нехтує думкою людей, не проводить конструктивного діалогу з громадою. 

Найбільш підо­зрілим, на думку виступаючих, є те, що під «реформу» в першу чергу потрап­ляють ті заклади освіти і культури, які знаходяться найближче до мікрорайону паломниц­тва.

Крім того, на мітингу заявили про те, що неприпустимим є тиск, який чиниться на окремих вчителів і батьків, якого люди зазнають за свою активну життєву позицію, за відстоювання власної думки. Громадські активісти заявили про свою готовність підтримати освітян і батьків, прийти на сесію міської ради і проконтролювати як обранці голосуватимуть і чиї інтереси вони захищають. 

Владцям нагадали зміст статті 5 Конституції України, де чітко сказано: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування».

А ще чиновникам і депутатам порадили перечитати історію міста Умані, яка містить немало славних сторінок боротьби містян з погноб­лювачами. 

Влас. кор.  ФОТО: Слуга народу — Умань

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.