Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 73
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

На медицину в бюджеті міста грошей немає

admin

27-07-2021

22

Рейтинг: 5/5 - 1 голосів

Наступне питання, за яке проголосують наші обранці (а в цьому вже ні в кого немає сумнівів) ─ ліквідація КНП «Уманська дитяча лікарня» і реорганізація ії у дитяче відділення Уманської центральної міської лікарні. 

─ Заробляйте кошти, ─ сказала медикам, які сидять без зарплати, міський голова Ірина Плетньова під час зустрічі з колективом дитячої лікарні. ─ Коштів на заробітну плату медикам дитячої лікарні не вистачає. Заклад  не «витягує» своє фінансування  коштами НСЗУ, ми вимушені виділяти кошти з міського бюджету. Тому, постає питання щоб об’єднати вас з міською лікарнею. 

За словами чиновниці «деякі втрати, безумовно, будуть, але вони не значні». Мовляв, скоротять лише  адміністративно-господарський персонал, а медичний штат повним складом приймуть на роботу у КНП «Уманська центральна міська лікарня». Справа у тім, що завдяки угоді з Національною службою здоров’я України міська лікарня сьогодні заробляє наданими медичними послугами (переважно хірургічними операціями)
достатньо коштів і на зарплату, і на закупівлю обладнання та ремонти. Тому й вирішено «взяти під своє крило» дитячу лікарню, яка своїми послугами не покриває власних потреб.

Щоправда коштів у міській лікарні гарантовано вистачає лише до кінця поточного року, уточнив головний лікар Ігор Григоренко. Як далі поверне реформа і складуться обставини ─ невідомо. Ігор Михайлович уточнив, що великої охоти поглинати дитячу лікарню немає, адже кошти, які підуть на зарплати новим працівникам можна було б використати на премії, поліпшення матеріально-побутових умов, тощо. 

Реформа йде — вона безжальна (Ігор Григоренко)

Ірина Плетньова наголосила: — щоб дати колективу дитячої лікарні зарплату, 1 мільйон гривень знято  із заробітної плати апарату виконавчого комітету. «Виконком сидить без зарплати, щоб дати заробітну плату медикам дитячої лікарні. В той час коли, дитяча лікарня має сама  заробляти».

Підлила масла у вогонь заступниця міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер, коли заявила, що ні один медичний працівник не буде скорочений при цьому запевнила, що всі, хто буде скорочений обов’язково працевлаштуються. 

Медики стурбовані перш за все тим, ЯК буде надаватися медична допомога дітям. 

Адже в нових умовах треба налагоджувати абсолютно нову логістичну схему прийо­му та лікування маленьких пацієнтів. Якщо приймальне відділення буде одне ─ нове й гарне міської лікарні, то лікування все ж буде здійснюватися в приміщенні дитячої лікарні. І хоч вони розташовані недалеко одне від одного, все ж для багатьох хворих дітей і їхніх батьків це буде реальною проблемою. Тим більше, що нині Уманський район складається з 6 прилеглих, і до стаціонару в Умані везуть хворих дітей з усієї Уманщини і прилеглих населених пунктів інших областей. І коли вже на дорогу до лікарні витрачається дорогоцінний час, то час очікування педіатра в приймальному відділенні і час до початку огляду і лікування у дитячому відділенні (яке територіально залишається в приміщенні дитячої лікарні), повинен бути мінімальним. 

Після попередніх скорочень і реорганізацій на 2 поверхи лікарні на зміну заступає 1 медична сестра і 1 санітарка. Може й хотів би хтось скоротити персонал ─ так далі вже нікуди. 

Хоча, в Умані, як показує досвід останніх 9 місяців, — ще й не те можливо. 

Стурбовані медики тим, що ніхто не дає їм 100% гарантії щодо їх майбутньої долі. Хоча процедуру попередження за 2 місяці про зміну істотних умов праці з подальшим звільненням і прийомом на нове місце роботи міський голова їм проговорила чітко. — Процес буде довгим, — запевнила міський голова, — але невідворотнім. 

Щодо приміщення дитячої лікарні, за словами Ігоря Григоренка, воно буде використане за прямим призначенням. В планах використати його частину для поліклінічних потреб, адже «розвести потоки», як того вимагають медичні протоколи, в дитячій поліклініці зараз неможливо.  

Можливо таке рішення буде зручним з точки зору медичного адміністрування, але доволі сумнівним для зручності маленьких пацієнтів. Адже коли бігати від одного лікаря до іншого (як часто буває потреба) по всій вулиці Шевченка, дов­жина якої близько одного кілометра ─ то це той іще квест, для мами з візочком і хворою дитиною. 

НЕ/ШАНОВАНІ (за результатами ваших дій і голосувань) депутати Уманської міської ради! Пані міський голово і ВСІ від кого це залежить: ПЕРШ ніж прийняти рішення, яке стосується якості медичного обслуговування ДІТЕЙ, уявно станьте на місце тих людей, на кого вплине ваше рішення:

— На місце батьків з хворою дитиною, яких ви проженете по маршруту болі, розпачу і злості, перш ніж вона потрапить на лікарняне ліжко.

— На місце маленької дитини, яка вже не на візочку буде бігти від будівлі по вулиці Шевченка, 2 до Шевченка 46, а може й Шевченка,50. 

— На місце лікаря педіатра, який буде розриватися між приймальним і дитячим відділеннями міської лікарні. 

— На місце медичної сес­три, яка сама виховує-піднімає 2 діток і в неї немає тепер 100% гарантії, що з нового року в неї буде робота і зарплата. 

— На місце санітарки, якій залишилося 3 роки до пільгової пенсії, але вона опиниться без роботи.

Та це все лірика. Але як це все працюватиме в умовах поширення коронавірусної хвороби(COVID-19)? 

Куди ви застромите конкретні протоколи, стандарти і інструкції щодо окремого прийо­му дитячого та дорослого населення, роздільного перебування поліклінічних і стаціонарних хворих, і ще багато-багато галузевих вимог, які керівники медичних закладів повинні виконувати з професійної точки зору, та не зможуть виконати в тих умовах, які будуть штучно створені в місті. 

І не кажіть нам, що в міському бюджеті немає грошей. Вони є! Показати вам? Читайте нижче. 

Понад 77 мільйонів гривень на будівництво ландшафтно – паркового комплексу «Умань. Дружба. Єрусалим» та майже 100 тисяч гривень на виконання технічного обстеження територій та лінійних об’єктів інженерних мереж з водовідведення по об’єкту та виконання вишукувальних інженерно- геологічних робіт по даному об’єкту.

— 1 мільйон 400 тисяч гривень на розроблення проектної документації по об’єкту: «Будівництво ландшафтно – паркового комплексу «Умань. Дружба. Єрусалим».

— 25 мільйонів гривень на відпочинкову зону Третього ставу.

— Майже 3 мільйони гривень знову на «Реконструкцію площі Соборності» (коригування).

— 50 тисяч гривень на коригування проектної документації по площі Соборності. Мабуть, виділення коштів на площу ніколи не закінчиться. Така ж доля чекає і решту парків?

— 1 мільйон 574 тисячі гривень на послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень.

Отож, загалом майже 110 мільйонів гривень на парки, озеленення та площу, і це лише декілька локацій, які ми взяли до уваги. Тут немає парку «Хащі», Нової Софіївки і т.д. 

Це чудово, що місто Умань готується отримати звання столиці «Парків та Фонтанів». Та на фоні відсутності фінансування на освіту та медицину, ми вже мовчимо за житлово-комунальну сферу, виглядає не розумно. Тут можна апелювати, що частково це кошти держави, а не місцевого бюджету. Але це  маніпуляція.  

Бо держава виділяє кошти лише при наявності проектно — кош­торисної документації та часткового співфінансування з міського бюджету. Тож, якщо міська рада не подасть заявку з відповідними вимогами на те чи інше фінансування, то держава не виділить жодної копійки. 

Звідси й висновок, що новій  владі не цікава а ні освіта, а ні медицина. Лише парки.

Бо судячи з  мільйонів, які виділяються на будівництво нових ландшафтних об’єктів — кошти є.

От тільки народний депутат Антон Яценко зацікавлений лише у парках, скверах, фонтанах, а заробітна плата медиків, то вже  справа медиків.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.