Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 69
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Політична монополія як джерело наживи: навіщо уманчан позбавили вибору

admin

27-07-2021

20

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

І хоча очільник уманського політикуму народний депутат Антон Яценко нещодавно змінив свої політичні уподобання і повернувся до «Батьківщини» після зради БЮТ у 2011 році, приведена ним до влади в Умані партія «Відродження» трансформована в «За майбутнє» ─ систематично опановує всі вирішальні позиції. 

Найперше — це абсолютна більшість в міській раді і тотальна мовчазна згода інших фракцій. Якщо проаналізувати протоколи, це дивно, але ніхто ніколи не голосує ні проти чого.

Найвищий прояв непокори, або незгоди в Уманській міській раді це «не голосував», або «відсутній на сесії». Спостерігаючи за тим, що відбувається, здається, що НА КОЖНОГО депутата міської ради у КОГОСЬ є купа компромату, розголосу якого вони бояться більше ніж докорів власного сумління, і відповідальності перед своїми виборцями. АБО, є привід замислитися про кулуарні домовленості і економічні вигоди, які має той чи інший депутат Уманської міської ради, коли голосує «ЗА» припинення Центру крові, скорочення витрат на освіту, медицину, культуру і збільшення витрат на парки.

І якщо на початку роботи Уманської міської ради VIII скликання була створена видимість партійної «дуальності», тобто одна з ключових посад, а саме — секретаря міської ради була віддана «Слузі народу», то під час останньої сесії обрали нового секретаря з числа помічників-консультантів народного депутата Антона Яценка, з депутатської фракції політичної партії «За майбутнє». (Нагадаємо, міський голова Ірина Плетньова, як і більшість фракції, також працювала помічником-консультантом народного депутата Антона Яценка і також має партійну приналежність «За майбутнє»). 

Тобто, якби під час сесії міської ради всі депутати підняли прапори своїх політичних партій, то в Умані зала рад була б переважно фіолетова, а президія на 100% фіолетова. 

Можна будувати багато здогадок про те, «який собака пробіг» між лідером «Слуги народу» паном Андрієм Дикуном і керманичом «За майбутнє» Антоном Яценком. Адже під час виборів вони єдиним фронтом виступили проти тодішнього міського голови Олександра Цебрія. На всю Україну прогриміла Уманська ТВК яка не зареєструвала діючого міського голову, натомість зареєструвала відразу двох фейкових тезок. Більшість членів ТВК була делегована партійними осередками: «Батьківщина», ОПЗЖ, «За майбутнє» та «Слуга народу». І хоча назви партій були різні, та діяли більшість членів ТВК монолітно — по одному телефонному дзвінку. Чого лиш варте було ТРИЧІ змінити голову ТВК і повністю змінити технічний склад ТВК, ввести більшістю голосів потрібних людей на потрібні посади. Такої брудної роботи ТВК не пам’ятають ні багаторічні спостерігачі, ні учасники виборчих перегонів. Саме їх союз вкупі з посіпаками з інших політичних сил у міській ТВК не допустили до виборів політичні партії «Наш край», «Пропозиція» та  «Громадянська позиція» — де 100% у списках кандидатів у депутати до міської ради були лише  уманчани ─ знані і шановані в місті люди. Натомість, маємо в Уманській міській раді «варягів» з Київщини, Кіровоградщини, Жашкова, Христинівки, яких привело «За майбутнє» і яким абсолютно фіолетово до того, де будуть навчатися наші уманські діти та де і як будуть лікуватися уманчани. 

Допомігши привести в Умані до влади чужаків, «Слуги», швидше за все, сподівалися на певні преференції і посади. Але домовленості закінчились одразу після виборів, як тільки

Антон Яценко отримав більшість у міській раді. «Слуга Народу» в Умані опинилася не просто в політичній опозиції, але і в жорстокій осаді. На бізнес самого Андрія Дикуна та його соратників чиниться шалений тиск з боку перевіряючих структур, силовиків і комунальних служб. Парадокс, але будучи осередком президентської партії, «Слуга Народу» в

Умані зазнає погроз і шаленого тиску по всіх фронтах. Але ні губернатор, ні вище керівництво партії не можуть захистити «Слуг Народу» від  народного обранця. І здається, конфронтація між лідерами «Слуг» і «За майбутнє» тільки посилюється.

Та поки пани Яценко і Дикун чубляться, то в багатьох уманчан вже чуби тріщать: 

— у тих, кого ВЖЕ скоротили з роботи, 

— у тих кого ЩЕ скоротять, 

— у тих, хто першого вересня не знатиме до якої школи вести дітей,

— у тих, кому підняли податок  в період всесвітньої пандемії,

— у тих, кого вигнали з приміщень комунальної власності (що в зоні критичної близькості до мікрорайону паломництва)…

А у тих, кому не знайдеться вчасно донорської крові нічого не тріщатиме, ті просто помруть. 

Наступним кроком монополізації влади в Умані стало переформатування виконавчої гілки влади, тобто виконавчого комітету Уманської міської ради. І це не випадково, адже виконком має значно ширші повноваження ніж рада. Якщо рада своїми рішеннями як нормативними актами визначає необхідні для громади кінцеві суспільно-корисні результати, то виконком забезпечує їх виконання, здійснюючи для цього і нормотворчу, і управлінську діяльність.

Призначивши на 95% своїх людей у виконавчі органи (управління, відділи), апарат ради,  міський голова і її куратор пішли далі, сформувавши виконком зі своїх  підлеглих людей.

Попри те, що виконком має бути колегіальним, самостійним і незалежним органом з відповідним правовим статусом. Виконком має приймати в межах своїх повноважень рішення, які є складовою частиною локальних нормативно-правових актів, на користь громади і громадян. Натомість в Умані оновлений виконком якщо й формально не підпорядковується раді, то реально члени виконкому є або підлеглими депутатів міської ради, або прямо підпорядковані міському голові. 

Які загрози містить політична монополія влади  

Теорія монополії полягає у тому, що підпорядкувавши собі політичну владу, згідно з багатовіковим досвідом розвитку цивілізації, окремі сильні групи (особи) завжди домагалися для себе виняткових економічних  привілеїв (на торгівлю, на експлуатацію природних ресурсів, муніципального майна, землі, та інших  джерел поповнення капіталу) та врешті, покращення власного добробуту і посилення своєї економічної влади. Влада є джерелом збагачення і просування на наступний політичний щабель, який в свою чергу призведе до ще більшого збагачення. Цей процес вічний, незмінний і незупинний, як схід Сонця.   

Прозріння невідворотнє

Та за якими б гарними словами і «благородними» деклараціями міська влада Умані не приховувала суть своєї діяльності, з дня на день все більше уманчан починають відчувати «на власній шкурі» результати діяльності міської влади та її керманича. І не лише в соціальних мережах, але й з трибуни сесійної зали на адресу народного депутата, депутатів міської ради, міського голови і її підлеглих вже лунають крики «ганьба», вимоги про відставку і відкликання.

Побачили вже всі, навіть ті, хто обрав на виборах Яценка-Плетньову і  «За майбутнє», що метою всіх «реформ» є терміновий продаж земель та комунального майна  в «особливо крупних розмірах» з послідуючим витрачанням коштів міського бюджету на нові парки і зони відпочинку (де найлегше «відмити» гроші).

Сьогодні, знявши рожеві окуляри, уманчани починають розуміти, що  протягом декількох останніх років щоденно, планово проводилась робота по дискредитації минулої влади. «Борці за справедливість» Яценко-Дикун зомбували уманчан: «злодії все розкрадають і знищують». Пройшло немало часу та жодних кримінальних справ, доказів щодо зловживань, а головне рішень судів про «злочини» ніхто так і не надав.  

Маніпуляція і дезінформація зробили свою справу

Що більше попередня влада чинила супротив  Антонові Яценку, то більше бруду виливалося на керівників міста та їх родини. Адже, попередня влада, як не крути, а вміла дати по руках народному обранцю, і не тільки…. Тому що, парки ─ парками, а пріоритети були спрямовані на збереження освіти, медицини та розвиток тепло та водо — забезпечення. А «народному» — це було не цікаво. Зате його інтереси і фантазії зараз ми всі добре бачимо, і вже почали відчувати. 

Скоро, за 100 днів почнеться опалювальний сезон, але поки що місцева влада значно більше уваги приділяє будівництву відпочинкових зон та підготовці до приїзду паломників (хоча пандемію ніхто не відміняв), ніж підготовці міста до зими. 

Агов, обранці і керманичі! Хасиди приїдуть і поїдуть, і ви, здебільшого, теж, а ми — уманчани залишимося в Умані. Тому вимагаємо негайно розпочати підготовку до опалювального сезону, здійснити справедливий перерахунок тарифів і вчасну закупівлю газу та погасити всі борги УКП «Уманьтеплокомуненерго». Нам не до ваших парків і розваг — нам тут жити!

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.