Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 49
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Реформа освіти: 8 школа — прощавай

admin

19-07-2021

18

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

17 березня очільниця міського відділу освіти Ірина Миколенко презентувала учасникам Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради, представникам вчительських і батьківських комітетів «План реформування освіти в м. Умань», який невдовзі буде винесено на сесію Уманської міської ради і за результатами голосування депутатів прийнято (чи не прийнято) до виконання. 

Ірина Миколенко пояснила, що Законом України «Про повну загальну середню освіту» визначено такі типи закладів освіти:

початкова школа — зак­лад освіти I ступеня, що забезпечує початкову освіту (4 роки);

гімназія — заклад середньої освіти II ступеня, що забезпечує базову середню освіту (5 років);

ліцей — заклад середньої освіти III ступеня, що забезпечує профільну середню освіту (3 роки).

Зміни існуючої системи МОН пропонує здійснити поетапно та послідовно: початкова школа — 2018 р.; базова освіта — 2022 р.; профільна середня освіта — 2027 р. 

Зараз, за словами чиновниці, мережа закладів освіти міста забезпечує потреби  населення. На початок 2021 року в Уманській територіальній громаді працює 20 закладів дошкільної освіти та 4 дошкільних підрозділи в закладах загальної середньої освіти. Наша територіальна громада має 17 закладів загальної середньої освіти, 5 закладів позашкільної освіти, комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради та міжшкільний навчально-виробничий комбінат. 

І от саме тепер, на думку керівництва міста, настав час для підвищення якості надання освіти «шляхом оптимізації неефективної мережі шкіл».  

При розрахунковій кількості дітей у класі ─ 27,5, в Умані є класи з меншою наповнюваністю, та ще й індивідуальні заняття, що призвело до різниці між розрахунковою та фактичною  кількістю ставок  на 144,5 одиниць, що в коштах становить 3,1 млн грн. 

Це не дивина, адже п’ять останніх років, місто брало на себе погашення дефіциту коштів освітньої субвенції. Так місцевим бюджетом було спрямовано  майже 50 млн грн. (2015 рік ─ 18 млн. грн., 2016 рік ─ 14,4 млн. грн.,2017 рік ─ 11 млн. грн.,2018 рік 3,3 млн. грн. ─ 2019 рік 3,4 млн. грн.) на покриття різниці між розрахунками МОН і потребами дітей міста Умані. 

Тепер, посилаючись на вимогу Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Міністерства фінансів Украї­ни, Державної аудиторської служби України, в Умані буде здійснено фактичні видатки на заробітну плату лише в межах кошторисних призначень. Для цього «упорядкують» структуру штатної чисельності працівників та «оптимізують» освітню мережу, а кошти місцевого бюджету переспрямують на «першочергові потреби». 

СУТЬ реформи освіти по-уманськи 

— 10 ─ 11 класи будуть тільки в Уманській міській гімназії, та школі № 3. Вони будуть реорганізовані в академічні ліцеї.
— У 2021 році згідно Плану реформування мережі закладів освіти планується:

не набирати:

— перші класи в школах №3 і № 9,
— п’ятий клас в НВК №17, 
— десяті класи в школах №№ 1, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 14, 17 та Полянецькій школі;

реорганізувати:

— НВК № 6 в початкову школу № 3 м. Умань з дошкільним підрозділом,
— ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 — колегіум у мистецький ліцей.

В подальшому реорганізувати:

— ЗОШ №№ 1, 4, 5, 10, 11, 12, 14 і Полянецьку школу  в гімназії з підрозділом початкова школа;
— ЗОШ № 9  в  гімназію; 
— НВК №17 в початкову школу з дошкільним підрозділом.

ЗЛИТТЯ закладів позашкільної освіти

Крім того, «з метою покращення якості та змісту позашкільної освіти» до 01.09.2021 буде створено Уманський міський центр позашкільної освіти шляхом об’єднання Станції юних техніків м.Умань, Станції юних туристів м.Умань, Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, міського Будинку дитячої та юнацької творчості м.Умані Черкаської області. Центр буде розміщено на базі БДЮТ, але в кожному закладі загальної середньої освіти будуть працювати його гуртки, що «дасть можливість у наступному навчальному році збільшити охоплення учнів позашкільною освітою на 12%». 

ЛІКВІДАЦІЯ школи №8 та МНВК 

В цьому році планується ліквідувати Уманську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №8 Уманської міської ради Черкаської області та міжшкільний навчально-виробничий комбінат. 

На даний час проводиться робота щодо переведення учнів в інші заклади освіти або класами в Уманську загальноосвітню школу І-ІІІ ступені №1 ім. О.С.Пушкіна, працевлаш­тування працівників школи та міжшкільного навчально-виробничого комбінату.
Це дасть дасть економію коштів в сумі  12 млн. 639 тис. грн. на рік та 4 млн. 13 тис. грн. на період вересень – грудень 2021 року.

(За матеріалами засідання громадської ради)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.