Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 68
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Реформа освіти по-уманськи. Куди йдемо, панове?

admin

22-07-2021

24

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів
Що кажуть в МОН

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет: «Реформа Нової української школи є тривалою та поетапною. Низку трансформацій ми плануємо завершити до 2027 року, після чого старша школа (тобто 10, 11, 12 клас) стане профільною і трирічною. Така система почне діяти з 1 вересня 2027 року, як це прописано в законах «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»... Окрім того, розглядається питання збереження нинішньої мережі закладів освіти, які забезпечуватимуть здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти на всіх її рівнях (з 1-го до 11-го класу)». 

Що роблять в Умані

29 квітня на офіційному сайті Уманської міської ради uman-rada.gov.ua оприлюднили «План реформування мережі закладів освіти та культури на 2021 рік» з тим, щоб виконати ці заходи вже в 2021 році: ...Управлінню освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради: 1) забезпечити виконання Плану реформування мережі закладів освіти та культури комунальної форми власності на 2021 рік та заходів з реформування мережі закладів освіти та культури комунальної форми власності у 2021 році…

Що передбачає «План реформування мережі закладів освіти комунальної форми власності на 2021 рік»:
Утворити:

1) Уманську дитячу школу мистецтв «Антарес» шляхом злиття Уманської дитячої школи мистецтв, Уманської дитячої музичної школи № 1, школи естетичного виховання навчально-виховного комплексу «Уманська міська гімназія – школа естетичного виховання» Уманської міської ради Черкаської області;

2) Уманський міський центр позашкільної освіти «Територія творчості» шляхом злиття Станції юних техніків м. Умань, Станції юних туристів м.Умань, Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, міського Будинку дитячої та юнацької творчості м.Умані Черкаської області (далі – СЮТ, СЮТур, УМЦЕНТУМ, БДЮТ), на базі приміщень за адресами: вул. Небесної Сотні, 12 та вул. Небесної Сотні, 27, створивши умови для роботи гуртків на базі закладів загальної середньої освіти.

Далі цікавіше: 

«Заходи з реформування мережі закладів освіти комунальної форми власності у 2021 році».

— До 30.05.2021 року Управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради, керівники закладів загальної середньої освіти зобов’язані: «Провести роз’яснювальну роботу серед учасників освітнього процесу щодо реорганізації закладів»;

— До 01.06.2021 р.: Не проводити набір учнів до перших класів на 2021/2022 нав­чальний рік і в подальшому ЗОШ №3, ЗОШ №9, ЗОШ №1, ЗОШ №4;

— До 01.06.2021 р.: Не проводити набір учнів до п’ятих класів на 2021/2022 нав­чальний рік і в подальшому НВК №17;

— До 31.05.2021 р.: Не проводити набір учнів до десятих класів на 2021/2022 навчальний рік і в подальшому ЗОШ №1,
ЗОШ №4, ЗОШ №5, НВК №7 — колегіум, ЗОШ №8, ЗОШ №11, УСШ №12, ЗОШ №14, НВК №10, НВК №17, Полянецька
ЗОШ, МНВК;

— До 31.05.2021р.: Провести аналіз кадрового складу педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з метою приведення до вимог законодавства штатних розписів закладів..

Врешті, відповідальність за прий­няття чи не прийняття саме такого варіанту проекту рішення лежить на депутатах Уманської міської ради та керманичах міста. 

Імена і посади осіб, зазначені в проекті рішення: 

Міський голова І. Г. Плетньова.
Секретар міської ради В.О.Третьякова.
Заступник міського голови О.В.Чепка.
Секретар виконавчого комітету Н.М.Сиротюк.
Начальник фінансового управління А.В.Петриченко.
Начальник юридичного відділу Т.А.Тесля.
Начальник відділу діловодства, організаційного забезпечення та контролю Т.В.Лапіна.
Головний спеціаліст відділу діловодства, організаційного забезпечення та контролю І.М.Гусак.
В.о. начальника управління освіти та гуманітарної політики І.О.Миколенко.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, науки, культури, сім’ї, молодіжної політики та спорту Д.Г.Дикун.

(Влас. кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.