Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Коти — повноправні співмешканці і частина екосистеми міста

admin

22-07-2021

14

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Про розгляд петиції Яніни Тиховської «Коти ─ частина екосистеми міста» доповів начальник відділу ЖКГ Віталій Харченко, а депутати проголосували за те, щоб з метою захисту тварин від жорстокого поводження визнати вуличних котів частиною екосистеми міста, про що будуть внесені певні зміни до Правил благоустрою міста. 

Петицію зареєструвала уманська зоозахисниця Яніна Тиховська, 29 січня почався збір підписів і зібрали 203 підписи з 200 необхідних для розгляду. 

За змістом петиції: ...коти є важливою природньою частиною екостистеми населених пунктів, тому що вони борються із гризунами які є дуже шкідливими та розповсюджують різноманітні хвороби і псують інфраструктуру. Відтак, громада має попіклуватись про вуличних котів, аби уникнути різкого зросту популяції небезпечних гризунів. Для цього коти мають отримати спеціальний статус, офіційно стати частиною екосистеми нашого міста (за практикою м. Києва, м. Львова та багатьох інших великих та маленьких міст і селищ країни).

Авторка петиції пропонує задля безпеки громадян, задля захисту тварин від жорстокого поводження та з метою виховання етичного та гуманного ставлення до братів наших менших:

1) Відповідним рішенням Уманської міської ради проголосити котів повноправними співмешканцями, частиною екосистеми міста Умань.

2) Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих актів якими запобігти ненавмисну та навмисну ізоляцію котів у підвальних приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування і позбавляє їх опіки волонтерів та не дозволяє котам виконувати свою природню функцію – полювання на гризунів.

3) Забезпечити регулювання чисельності безпритульних котів шляхом стерилізації з обов’язковою вакцинацією і передбачити на це кошти у бюджеті міста.

4) Забезпечити інформування громадян про відповідні положення закону України «Про жорстоке повод­ження з тваринами», проводити роз’яснювальну роботу з населенням про важливість котів в екосистемі міста.

5) Спільно з представниками громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин, вести контроль за дотриманням виконання усіх рішень Уманської міської ради, що стосується безпритульних тварин.

Зазначимо, що інші звернення до міської влади, подані через Єдину систему місцевих петицій, хоч і набрали необхідну кількість голосів  уманчан, такі як  «Повернення у комунальну власність міста газорозподільних систем» та «НІ ліквідації магазину «КНИГИ» не були підтримані і задоволені депутатами уманської міської ради 8 скликання.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.