Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 70
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Розбудова Умані для Уманчан чи для паломників хасидів?

admin

19-07-2021

15

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

За інформацією сайту ОДА під час зустрічі Натан Бен-Нун зазначив, що громада брацлавських хасидів бажає зберегти могилу Рабі Нахмана та старовинне єврейське кладовище, де він похований. 

У їхніх планах – створити в Умані історико-культурний центр. Проєкт цього центру вже готовий.

«Переконаний, він буде цікавий для України загалом. А нам допоможе розвинути туристичний потенціал нашої області. Відверто – зустріч іудейського нового року рідко обходиться без скандалів. Я хочу, щоб це питання припинило бути проблемою – і для місцевих мешканців, і для паломників. При правильній і злагодженій організації цього процесу, за участю і при контролі місцевої влади приїзд хасидів можна організувати так, щоб це враховувало інтереси всіх», – говорить очільник області.

В свою чергу Президент Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нах­мана Натан Бен-Нун впевнений, що реалізація проєкту в районі паломництва хасидів допоможе як уманчанам, так і паломникам віднайти порозуміння. Про це він повідомив на сторінці Facebook.

Зазначив, що вперше очільник області знає про всі проблеми, які існують в Умані та найголовніше — має намір їх вирішити. 

За офіційними даними щороку Умань приймає близько 30 тисяч хасидів.

Найбільше нарікань викликає поведінка паломників та гори сміття, які залишаються після святкування Рош – ха –Шана. Варто зазначити, що паломники приїжджають до міста не лише восени, а й на іудейські свята протягом року. Готелі, квартири, будинки розташовані в центрі паломництва в основному є власністю іноземців.
Нагадаємо, що комітет Верховної Ради підтримав прийняття постанови щодо заходів спрямованих на розвиток міста Умань як міжнародного центру паломництва хасидів.

Уманська міська рада терміново оголосила про проведення тендеру в системі Prozorro на розроблення проектної документації по об’єкту: «Будівництво ландшафтно–паркового комплексу «Умань. Дружба. Єрусалим». 

Цікавим є факт, що новопризначений очільник області не відвідав місто Умань, не обговорив проблеми паломництва з міською владою, а першочергово провів зустріч з представниками паломників хасидів. Уманська міська рада на фоні дефіциту бюджету, тотального скорочення закладів культури, освіти, медицини, планує витрачати мільйони на будівництво парку «Умань. Дружба. Єрусалим».

Можливо варто поцікавитись в уманчан?

Чи на часі будівництво нового парку, коли все місто перерито від зношених мереж?

(Влас. кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.