Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 47
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Скільки коштуватиме спортивний комплекс в Умані

admin

21-10-2021

25

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Умані дійсно потрібен сучасний спортивний комплекс. Якою ж ціною він буде споруд­жений, намагаємося розібратися з відкритих джерел. 

Масштаби «Великого будівництва» ─ великі. Це видно і на фотографіях, та й саме технічне завдання займає 97 сторінок дрібними буквами. А значить, що коштів на таку велику справу піде немало. 

Згідно відповіді на запит редакції, Міністерство розвитку громад та територій України повідомило, що в переліку проектів які реалізовуються в рамках програми «Велике будівництво» в Черкаській області у 2021 році виконується

«… Будівництво багатофункціонального спортивного комплексу по вулиці Кизила Андрія, 12 у місті Умань, Черкаської області, по якому з державного бюджету передбачено кош­ти в сумі 83 327 тис. грн. (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури)».

(Див. «УЗ» матеріал «Як платники податків місто розвивають»)

Оголошена в квітні 2021 року на тендер очікувана вартість проекту становила 82 568 364,95 грн. 

В тендерній документації на онлайн-платформі електронної системи публічних закупівель Prozorro уточнено:

«Відповідно до Програми економічного і соціального розвитку Уманської міської територіальної громади на 2021 рік, затвердженої рішенням міської ради від 23.12.2020 року №1-5/8, зі змінами, прогнозований обсяг фінансування на 2021 рік за об’єктом «Будівництво багатофункціонального спортивного комплексу по вулиці Кизила Андрія,12 у місті Умань, Черкаської області» складає 78,4 млн. грн з державного бюджету та 19,6 млн. грн — з бюджету Уманської міської територіальної громади» (тобто, 78,4 млн. грн + 19,6 млн. грн = 98 млн.грн).

 

Щоправда, далі уточнено:

«Фактичний обсяг фінансування з державного бюджету буде визначений Постановою КМУ за погодженням з Комітетом Верховної ради України з питань бюджету за поданням Мінмолодьспорту у відповідності до Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури, який затверджено постановою КМУ від 17.03.2021 року № 226». 

Безумовно, 19,6 млн. грн ─ гроші для Уманської міської громади великі. Це майже половина річних витрат на соціальний захист (43 млн. 220 тис. грн у 2020 році), або 70% річних витрат на житлово-комунальне господарство Умані у 2020 році.

ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО потребує великих грошей.

Ось свіжий приклад: 8 жовтня 2021 року на prozorro.gov.ua з’явилося нове оголошення від відділу житлово-комунального господарства Уманської міської ради на «Будівництво багатофункціонального спортивного комплексу по вулиці Кизила Андрія, 12 у місті Умань, Черкаської області» (Коригування), на суму 32 133 053,57 грн.

В «обґрунтуванні» вказано:

«Виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника, що передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера та/або здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю і загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю..».

Мова йде вже виключно про кошти з бюджету Уманської громади, який на більше ніж на 60% наповнюють уманчани ─ сплачуючи податки. (у 2020 році податкові надходження до бюджету міста Умані становили 410 012 481, 72 грн., або 62,10% дохідної частини бюджету). 

Далі замовник, тобто відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради обґрунтовує:  

«… проектом передбачене попереднє статичне випробування натурних паль. … За результатами випробування, для забезпечення розрахункової несучої здатності будівлі виникла необхідність в уточнені геометрії та кількості паль. На підставі звіту про результати випробувань генеральним проектувальником внесено відповідні корективи в проектну документацію, а саме в розділ влаштування фундаментів та підземної частини будівлі. Також з метою збереження значної кількості великорозмірних дерев, при виконанні земляних робіт та розміщенні великогабаритної бурової техніки, виникла потреба в проведенні санітарної обрізки та виконанні додаткових робіт з планування території будівництва….».

«… Без виконання додаткових робіт неможливо продовжити виконання робіт по об’єкту «Будівництво багатофункціонального спортивного комплексу по вулиці Кизила Андрія, 12 у місті Умань, Черкаської області», що передбачено Договором №112.…». 

Зважаючи на довготривалий термін і на великі масштаби будівництва, здається це не останні мільйони, які пі­дуть з бюджету громади Умані.
Поки що новий  «спортивний магніт» коштує платникам податків від 114 до 130 мільйонів гривень. 

Чекатимемо на проведення всеукраїнських і міжнародних змагань. 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.