Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Українська Умань інвестує в світло

admin

21-07-2021

13

Рейтинг: 5/5 - 1 голосів

В статті розповідається про те, що освітлення LED та HPS були поставлені компанією Hortilux Schréder, яка також склала індивідуальний план освітлення для УТК. 
— За даними Уманського теп­личного комбінату, перші ж результати використання нової системи освітлення показали, що рослини огірків позитивно реагують на комбінування світлодіодного LED та HPS-світла. 

«Уманський тепличний комплекс, розташований біля Умані в 200-км. на південь від Києва, та має понад 30 га площ, де вирощуються огірки і томати». 

Щоб підтримувати стабільне виробництво і якість вирощування рослин в зимові місяці, тепличний  комплекс площею 13 га. був оснащений переважно HPS - освітленням для вирощування рослин.

За даними компанії, наприкінці 2020 року Hortilux встановила комбіноване освітлення з світлодіодних LED та HPS-ламп на 1 га тепличних площ в місті Тальне. 

«Ми вирішили інвестувати кошти в цю галузь, тому що хотіли з’ясувати, який вплив матиме гібридна система освітлення для вирощування і врожаю огірків», — пояснив директор ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Микола Гордій. 

Якщо цей досвід буде позитивним, вірогідно, що LED освітлення допоможе знизити затрати на електроенергію. Світлодіодні лампи також менше виділяють тепла і це є перевагою в періоди теплої погоди. Крім того, LED-світло стає все більш популярним. Ми вважаємо за потрібне слідкувати за ринковими тенденціями щоб залишатися лідерами ринку. Ми вишукуємо найбільш ефективні і продуктивні способи вирощування овочів. 

Комбінована система освітлення для вирощування рослин була облаштована в листопаді а рослини огірків були поміщені в теплицю в грудні. 

— Поки ще рано говорити про результати, але ми вже бачимо, що врожай огірка так само добре реагує на гібридну установку, як і на 100%- світло HPS, ─ сказав Микола Гордій. Якщо результати будуть позитивними, то наша мета буде повністю замінити HPS-освітлення на гібридне (комбіноване), або повністю перейти на LED. 

«Схоже, LED освітлення — це крок вперед. І термін окупності цього типу світильників стає все коротшим, а значить освітлення — доступнішим».  

(Джерело: Уманський тепличний комбінат )
 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.