Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 68
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Уманчани проти закриття магазину «КНИГИ»

admin

19-07-2021

16

Рейтинг: 5/5 - 1 голосів

11 лютого на офіційному сайті Уманської міської ради (uman-rada.gov.ua) в проєктах рішень сесії було оприлюднено рішення «Про припинення шляхом ліквідації КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КОМЕРЦІАЛІЗОВАНИЙ МАГАЗИН №2 «КНИГИ», загальна площа якого ─ 223,7 кв.м. на першому поверсі будинку в самому центрі міста (навпроти «Вічного вогню»).

В проєкті рішення зазначено, що ліквідувати єдиний комунальний книжковий магазин в Умані, який є однією з візитівок міста, варто з метою недопущення неплатоспроможності підприємства, враховуючи рекомендації Постійної комісії з питань комунальної власності, містобудування, архітектури, земельних відносин, підприємництва, реклами, туризму, повернення громаді незаконно відчужених об’єктів.

Склад комісії: 

1. Заволока Ростислав Віталійович
2. Азізова Діана Мидатівна
3. Кіценко Ірина Валеріївна
4. Скус ОльгаВолодимирівна
5. Білянівська Діана Олександрівна– голова
6. Маргарян Деренік Липаритович
7. Мельник Микола Миколайович  
8. Усик Сергій Олексійович

В Петиції пояснюється, що «КП «Комерціалізований магазин №2 «Книги» було створене 1992 року на базі магазину «Книги» об‘єднання «Черкаси-Книга». Підприємство є комунальною власністю Уманської міської ради та територіальної громади м.Умані, являється юридичною особою та має самостійний баланс. 

Підприємство знаходиться на самофінансуванні, регулярно сплачує податки до місцевого бюджету. 

Предметом діяльності магазину є здійснення оптової та роздрібної торгівлі книгами, канцтоварами та іншою друкованою продукцією. З 1992 року по сьогоднішній день магазин «Книги» користується великою популярністю серед уманчан. Саме тут купують книги студенти та школярі, педагоги і методисти замовляють навчальні посібники, у  книгарні можна придбати кодекси, закони, карти автошляхів, карти світу та України, плани міст, ПДР; великий вибір літератури та інших друкованих видань для дітей, широкий асортимент брошур з порадами для пенсіонерів. А також календарі, листівки, сувенірна та інформаційна продукція, книги про Умань та Софіївку. 

Саме магазин «КНИГИ» виконує до сьогодні роль туристично-інформаційного центру для гостей міста, адже такого центру в Умані досі немає. 

За роки роботи книгарні вона вже стала культурним магнітом, однією з візитівок міста, осередком культури і просвітництва. 

Колектив магазину звертається до міського голови та депутатів Уманської міської ради з проханням ЗАЛИШИТИ комунальне підприємство «Комерціалізований магазин №2

«Книги», яке знаходиться за адресою: вул.Небесної сотні, б.17/1. Тим самим зберегти, а краще ─ посприяти соціальному, інтелектуальному, культурному розвитку та підвищенню життєвого рівня мешканців міста».

Натомість міська влада і не збирається дослухатись до думки уманчан, а нашвидкоруч готує рішення про ліквідацію магазину. Дивує ще й те, що ще не прийнято жодного офіційного рішення, а невідомі особи вже навідались в магазин для здійснення обмірів, з метою виконання ремонтних робіт під свої потреби. Зауважимо, що передача комунального майна відповідно до Закону відбувається на конкурсних засадах! Тобто, з усього вищесказаного складається враження, що приміщення магазину в центрі міста вже знайшло свого нового господаря? Поза законом і поза конкурсом? Міський голова Ірина Плетньова мовчить.

(Влас. кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.