Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Уманські підприємці готові платити податок за землю в міський бюджет та чи потрібно це міській владі?

admin

19-07-2021

15

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Зазначивши, що нібито «власники нежитлових приміщень, розташованих на земельних ділянках державної власності, які перебувають в управлінні Міністерства оборони України (територія колишнього ДП Рубін) проводять зустрічі з підприємцями та збирають кошти у розмірі 240 000 долларів США.

Кошти, начебто, планують передати службовим особам Уманської міської ради, Міністерству оборони України та народному депутату України Яценку Антону Володимировичу для “вирішення” питання передачі земельних ділянок орієнтовною площею 28 га у комунальну, а потім приватну власність підприємців, які є власниками майна, розташованому на зазначеній території».

Тож платники податків чи шахраї?  

Редакція газети «Уманська Зоря» поспілкувалась з підприємцями, які розта­шовані на території колишнього ДП Рубін щодо даної ситуації. Вони, м’яко кажучи здивовані заявами та вважають це провокацією.

Зазначимо, що власники будівель, які розташовані на даній території набули право власності на будівлі у законний спосіб. Частина викупили приміщення безпосередньо у Міністерства оборони України, а дехто вже в юридичних чи фізичних осіб. Натомість земля залишилась у власності Міністерства оборони України. Дане питання вже багато років не може зрушитись з місця. Адже фактично військові не використовують дані землі та затягують передачу земель до комунальної власності міста, а юридично власники майна мають оформити землю під будівлями та сплачувати оренду. У результаті міський бюджет отримує мільйонні збитки, а підприємці не мають можливості розвиватись.

Підприємці мали зустріч з народним депутатом, де озвучили свою проблему та звернулись за допомогою у вирішенні даного питання, адже влада міста першочергово має бути зацікавлена у надходженні коштів до бюд­жету. Зустріч відбулась до  прикрого інциденту.

Тому, підприємці створили ініціативну групу та вирішили звернутись до міської ради з проектом Меморандуму про співпрацю (копію меморандуму див. вище). Даний документ готувався, як пропозиція до розгляду, і лише після узгодження всіма сторонами мав бути підписаний.

Підприємці запевняють, що ніхто ніяких коштів нікому не збирає.

Але є інша сторона. Це власники будівель, які також проводять свою підприємницьку діяльність на території колишнього ДП Рубін вже багато років, і не зацікавлені в легалізації своєї діяльності, з метою уникнення сплати податків.

На думку соціально свідомих підприємців, саме ця категорія власників, свідомо перешкоджає вирішенню питання передачі земель до комунальної власності, застосовуючи різного роду маніпуляції, Як наслідок, міський бюджет вже втратив понад 20 мільйонів гривень, приріст робочих місць та сплату інших податків від підприємницької діяльності.

Слід зазначити, що на даній території працюють потужні підприємства, а не лише фізичні особи підприємці.
Після даного конфлікту деякі підприємці замислились над виходом з міста, як платники податків. Отже, місто може втратити значні надходження до бюджету. 

Чи врегулює міська влада дане непорозуміння?  

(Слідкуйте за розвитком подій)
(Влас. кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.