Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 70
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Відступати нікуди: за нами діти, школа і Умань

admin

22-07-2021

16

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

18 травня делегація уманчан, на яких почав чинитися тиск за активну позицію по відстоюванню прав дітей на якісну та доступну освіту, прав шкіл на розвиток, а вчителів – на роботу, приїхали шукати правди до Міністерства освіти і науки України, і зокрема щоб зустрітися з заступницею Міністра, пані Вірою Роговою, на яку посилаються очільники «освітньої реформи по-уманськи».

— На відміну від Умані, де ми офіційно, паперовим запро­шенням запрошували до свого колективу керівників освітньої галузі міста, щоб зустрілися з колективом, вислухали і роз’яснили, але жодного разу ні Ірина Миколенко, яка очолює галузь, ні Ольга Чепка, яка є профільним заступником міського голови, не зустрілися з колективами шкіл, не вийшли на мирну акцію до міськвиконкому, куди вже ми прийшли самі, — розповідає організатор акції,вчитель Ігор Соболенко,  — так от, на відміну від Умані, коли ми прибули до Києва нас підтримала і поліція, і до нас відразу вийшли на зустріч начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононеко та керівник патронатної служби Міністра Сергій Захарін. Вони ознайомилися з усіма документами, вислухали доводи і насправді, м’яко кажучи, були здивовані, як в Умані проводять реформу освіти.

Зовсім в інакший спосіб ніж це зараз відбувається по всій Україні, і ми також розуміємо важливість, і невідворотність процесу, але форми і засоби, як це роблять в Умані здивували представників Міністерства освіти також.

Обман чи підміна понять

Під час особистого прийому делегації уманчан, заступниця Міністра освіти пані Віра Рогова, на яку посилаються втілювачі «Плану реформування мережі закладів освіти комунальної власності на 2021 рік», заявила, що зараз питання нашого міста у неї на особистому контро­лі, вона повністю володіє ситуацією. Врешті, все вирішать на місцях саме депутати Уманської міської ради, це їх прерогатива, але…

10 травня на офіційній сторінці відділу освіти Уманської міської ради в соціальній мережі фейсбук, була оприлюднена Офіційна позиція управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради щодо реформи галузі освіти в місті. Де, зокрема написано таке: «… На запрошення Дикуна Андрія, голови депутатської фракції «Слуга народу» Ганіча Олега 09.04.2021 наше місто відвідала комісія у складі народних депутатів від партії «Слуга народу» Грищука Романа, Коваль Ольги, які є членами Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій, заступника Міністра освіти і науки України Рогової Віри. Комісія ознайомилась з роботою шкіл №№ 1, 4, 8 та інших закладів освіти. На спільній нараді за участю народного депутата України Яценка Антона, міського голови Плетньової Ірини, начальника управління освіти та науки Черкаської ОДА Данилевського

Валерія та управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради з комісією обговорено питання реформування закладів загальної середньої освіти та чітко вказано не ліквідовувати ЗОШ №8 зробивши на її базі початкову школу та вилучити початкові підрозділи у школах № 1 і № 4. За висновком комісії освітній простір шкіл № 1 і № 4, матеріально-технічна база цих закладів не відповідає вимогам нового Стандарту початкової освіти та Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти...

Заплановано не проводити набір дітей до перших класів на 2021/2022 навчальний рік і в подальшому у ЗОШ №1, 4, а вчителів разом з дітьми перевести із ЗОШ №1 до ЗОШ №8, із ЗОШ №4 до ЗОШ №5, створивши для них належний освітній простір. Крім того, інформуємо, що учні 10 класів продовжать навчання у 11 класі у своїх школах і жоден заклад загальної середньої освіти не буде закритий…»

Натомість, учасникам зустрічі в Міністерстві Віра Рогова, яку згадують в роз’ясненні, заявила, що замість такої реорганізації в школах з хорошою наповнюваністю дітей треба робити якісні ремонти, і створювати для дітей всі належні умови для освіти і виховання. Це відповідальність місцевої влади — хороші умови для забезпечення освітнього процесу.

Не припиняти набір до першого класу, який так чи інакше стане невідворотнім початком знищення кожної конкретної школи, а ремонтувати, осучаснювати, створювати освітній простір. Дивує і насторожує форсування цього процесу в Умані. Заступниця Міністра запевнила, що повністю розуміє тривогу ініціативної групи і поділяє їх стурбованість, тому буде звертатися і до голови Черкаської ОДА, і до міського голови Умані з приводу ситуації яка склалася. АЛЕ! Все вирішать депутати Уманської міської ради і уманчани, які делегували їм повноваження. 

Це історія не про освіту, а про Умань і про уманчан

Ігор Соболенко переконаний, що якщо уманчани і далі лишатимуться пасивними до рішень, дій, і бездіяльності міської влади, то «вчитися і лікуватися будемо у фонтанах». Рано чи пізно оці «реформи» торкнуться кожного. Адже наслідки закриття дитячих садочків у 90-х роках ми відчуваємо і досі. На його думку, ЗОШ №5, до якої сьогодні планують перевести першокласників з інших шкіл, вже завтра буде перепов­нена, адже мікрорайон ДОСи швидко розбудовується, заселяється мікрорайон «Греків ліс» і це, здебільшого молоді родини, де народжуються і ростуть діти. Замість того, щоб збудувати дитячий садок в цьому районі, влада міста вирішила «підсилити» їх першокласниками з 4-ї школи. Такі рішення, стратегія, перспектива розвитку повинні бути відкриті до конструктивного обговорення, і прийматися лише після загального прий­няття, тому що, ми — уманчани, і нам жити в цьому місті.

Уманчанин! А не «алкоголік» і «посіпака» 

За свою активну позицію Ігор Соболенко вже отримав догану на роботі, на нього чиниться психологічний тиск, а в соціальних мережах його вже назвали «алкоголіком» і «посіпакою Дикуна». Незважаючи на це, він сповнений рішучості боротися проти тих людей, які «поки що очолюють освіту в Умані», і на його думку чинять аморально по відношенню до освіти, і до Умані. Він запевняє, що буде здійснювати всі законні дії по відстоюванню права дітей навчатися, а школам – бути. Ігор запевнив, що буде об’єднуватися з усіма, хто поділяє його бачення, незалежно від політичних уподобань. «Ідеологічно у мене зі «Слугами» абсолютно різні політичні погляди, але я об’єднаюся з усіма, хто буде відстоювати школи і освіту в Умані». Корінний уманчанин, який народився тут, і прожив 47 років свого життя, впевнений, що не зайдам вирішувати долю Умані. «В 1-й школі вчилася моя мама, вчився я, навчається мій син, навчатиметься донька. Це моє перше і постійне місце роботи – 26 років. Це історія моєї сім’ї, і таких як я в колективі ЗОШ № 1 багато. Це наша школа, наше місто. Не вони цю школу відкривали, не їм її закривати».
 

(Влас.кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.