Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 64
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Як платники податків місто розвивають

admin

21-10-2021

24

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Справедливості ради, редакція газети «Уманська Зоря» зробила офіційні запити щодо фінансування ряду об’єктів, які нині ремонтуються/будуються в Умані. Так Міністерство розвитку громад та територій України повідомило, що до переліку проектів які реалізовуються в рамках програми «Велике будівництво» в Черкаській області у 2021 році включено 15 проектів, зокрема 2 проекти в м. Умань та 1 проект в Уманському районі:

— Будівництво багатофункціонального спортивного комплексу по вулиці Кизила Андрія, 12 у місті Умань, Черкаської області, по якому з державного бюджету передбачено кошти в сумі 83 млн 327 тис. грн (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури);

— Реконструкція Будинку культури за адресою: вул. Незалежності, 2 в м. Умань Черкаської області, по якому з державного бюджету передбачено кош­ти в сумі 33 млн 500 тис. грн (державний фонд регіонального розвитку – 23 млн 500 тис. грн, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій ─ 10 млн);

— Капітальний ремонт з утепленням фасаду, заміною вікон на енергозберігаючі та дверей Маньківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Маньківської селищної ради Черкаської області за адресою: вул. Благодатна, 3 смт. Маньківка в рамках проекту «Термомодернізація Маньківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Маньківської селищної ради Черкаської області» по якому з державного бюджету передбачено кошти в сумі 7 млн 753 тис. грн (Державний фонд регіонального розвитку ─ 6 млн 733 тис. грн, субвенція з державного бюджету місцевим бюд­жетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 2 млн 408 тис. грн). 

По решті об’єктів, які сьогодні розбудовують в Умані чекаємо відповіді.

Можливо, не всім цікаво знати джерело фінансування того чи іншого об’єкту, мовляв, головне «що хоть щось робиться»,  та є і такі громадяни, які хочуть поставити крапку в оваціях-маніпуляціях і привласненні здобутків громади та результатів витрачання коштів платників податків окремими персоналіями, чи політичними силами. 

Так, 21 вересня 2021року на сайті електронних петицій petition.president.gov.ua  оприлюднена петиція щодо зобов’язання органів державної влади та органів місцевого самоуправління на усіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів в обов’язковому порядку вказувати фразу «за кошти платників податків» відповідно до контексту. Розмір даного напису повинен бути не менше 25% площі інформаційного матеріалу.

Автор (ініціатор): Боярчук Дмитро Євгенійович

Текст петиції: 

Політики, чиновники, депутати часто використовують кошти платників податків для особистого політичного піару. Робота, яку чиновники та депутати, повинні виконувати в щоденному режимі (будівниц­тво доріг, об’єктів соціального призначення тощо) відповідно до умов найму роботодавцями (тобто виборцями) представляється як особисте досягнення окремо взятих людей. При чому не вказується за чий рахунок виконуються роботи, що може створювати у людей оманливе враження про джерела походження коштів на створення тих чи інших інфраструктурних об’єктів чи об’єктів соціального значення.

Вимагаємо на усіх інформаційних матеріалах про діяльність, що фінансується коштом платників податків додавати напис, не менше 25% площі інформаційного матеріалу, «за кошти платників податків» відповідно до контексту.

Вимога стосується також об’єктів, які створюються за позичені кошти, оскільки держава отримує позики під гарантію майбутніх податкових надходжень, тобто державні позики також лягають на плечі платника податків.

Всі бажаючі можуть підтримати дану петицію за посиланням: petition.president.gov.ua/petition/123558. 

Номер петиції для пошуку: №22/123558-еп

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.