Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 48
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Як Слуга народу Бютівцю носа втер

admin

09-09-2021

21

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Тема справляння туристичного збору у 2021 році в Умані, в період масового паломниц­тва, стала скандалом не лише на всю Україну, але й привернула міжнародну увагу. 
«Як місцева влада хасидів зустрічала» саме під такою наз­вою вийшов сюжет на ютуб каналі народного депутата від ПП «Слуга народу» Олександра Куницького ─ zpsanek. 
На відео народний депутат України («Слуга народу») Олександр Куницький, який особисто приїхав з Києва в Умань хотів по-чесному сплатити туристичний збір, натомість йому довелося розбиратися ХТО насправді, заявляючи що працює від Уманської міської ради, встановив дерев’яні будки на вулиці  Пушкіна і збирає з туристів (паломників – хасидів) туристичний збір. 

Нагадаємо, збирати туристичний збір мають право податкові агенти зі сплати туристичного збору:

— адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків, інших установ готельного типу, санаторно-курортних закладів;

— квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки або квартири, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

— юридичні особи або фізичні особи - підприємці, упов­новажені місцевими радами на стягування збору на умовах договору.
Невже Уманська міська рада самостійно визначила себе податковим агентом порушуючи чинне законодавство? 

Розібратись в законності таких дій та подальшій долі зібраних коштів намагався народний депутат Куницький. Йому довелося залучити поліціантів до перевірки законності розміщення дерев’яних будок і повноважень молодиків у спортивних костюмах, які замість дозвільних документів на здійснення жорстко регламентованого виду діяльності змогли показати лише фотокопію листка з текстом на івриті. Цікаво, що представники муніципальної варти (КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УМАНСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА» УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ) невідступно пильнували за роботою будочників і дія­ми самого депутата. 

Запитання, які ставив Куницький будочникам, муніціпальній варті і правоохоронцям, але так і не отримав відповіді:  

— Куди йде туристичний збір, на який рахунок? 

— Чи отримує бюджет міста ці кошти?

— Якими документами керуються при зборі коштів?

— Чому саме  потрібно оплатити за три дні 900 грн, а не більше чи менше?

— Яка організація збирає кошти, її назва і приналежність. 

Дивним було те, що невідома особа в спортивному костюмі (збирач коштів), при вимозі нардепа надати документи, згідно яких збирається туристичний збір, надала кольорову копію листа ІВРИТОМ за підписом головного равина Умані Якова Джана. За словами молодика, в листі йдеться саме про те, що всі зобов’язані сплачувати туристичний збір.

НЕ РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ! 

НЕ РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ! 

НЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ!

А ЛИСТ ГОЛОВНОГО РАВИНА УМАНІ!

Всім відомо, що народний депутат Антон Яценко (Батьківщина) є автором пропозицій щодо встановлення нових ставок туристичного збору, які враховані до Закону №2628-VІІІ від 23 листопада 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Тому, логічним видається, що він перший мав би бути зацікавлений у тому, щоб в Умані чітко виконувалися всі норми даного Закону. Тим паче, все що відбувається на Уманщині, відбувається під пильним оком народного обранця.

Чи знав Антон Яценко про такий «сірий» метод збору коштів, чи потрібна була йому допомога колеги-депутата? Питання відкрите.
Відомо, що Олександр Куницький звернувся до право­охоронних органів з відповідною заявою та з вимогою надати правову оцінку таким діям. Сподіваємось поліція розбереться ХТО дав дозвіл на збір коштів та в ЧИЇХ  кишенях вони осіли?

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.