Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 54
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Як зупинити уманських «реформаторів»

admin

27-07-2021

13

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Своєрідна трактовка уманськими школофобами цілого ряду освітянських законів призвела до того, що батьківські і вчительські колективи шкіл №1 та №4 змушені були звернутися за роз’ясненнями до Міністерства Освіти та науки України. Оскільки компетенцій і рекомендацій заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової  для уманських керманичів було недостатньо, батьки і вчителі звернулися до МОН з проханням надати письмове роз’яснення спірних питань реформи освіти в Умані. 

29 червня офіційним листом на бланку МОН т.в.о. начальника Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Наталія Бєскова в межах компетенцій повідомила, що: «

… відповідно до ч.3 ст.12 , ч.4 ст.22 Закону України «Про освіту» початкова, базова середня і профільна середня освіта МОЖУТЬ здобуватися в окремих закладах освіти, або у структурних підрозділах однієї юридичної особи (закладу освіти). Заклад освіти МОЖЕ здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти, та за різними видами освіти, утворювати для цього структурні підрозділи. … У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник (Уманська міська рада) зобов’язаний забезпечити учням можливість продов­жити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти. … Міністерство зацікавлене у забезпеченні стабільної роботи закладів освіти та створенні умов для здобуття громадянами загальної середньої освіти у найбільш доступному та наближеному до їх місця проживання закладі освіти. З огляду на зазначене та з метою зняття соціальної напруги в м.Умань, Міністерство звернулося до Черкаської обласної державної адміністрації з проханням ретельно вивчити питання щодо ефективності запропонованої Уманською міською радою трансформації мережі закладів загальної середньої освіти  та надати МОН інформацію з обґрунтуванням доцільності закриття чи реорганізації таких закладів, а за наявності підстав вжити відповідних заходів реагування….».

Тож чекаємо, коли про результати вивчення порушеного питання Черкаська ОДА поінформує трудові колективи шкіл та Міністерство.  
 

Сергій Уманець 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.