Так, одне з останніх «гучних» проваль виникло у вересні 2018 року під час реконструкції Центральної площі. Тоді, у ямі розміром 5 х 6 метрів виявили катакомби. Багато охочих, незважаючи на застережні стрічки, ризикнули спуститися у нору. Побачили декілька «рукавів» підземелля у різні сторони, довжиною проходу до 100 метрів, заввишки до 2 метрів. В глині гарно збереглися стрільчасті арки, написи. Спеціальна бригада київських археологів відзначила унікально гарний стан збереження підземелля. Вони зробили висновок про те, що ці катакомби є частиною великої уманської мережі ходів ХVII століття. В 20-х роках минулого століття на території площі розташовувалися торговельні ряди. Тому, ймовірно, торговці використовували підземелля як погреби, про це свідчать заглиблені ями — «міни», і ходи «в нікуди», які служили для зберігання продуктів і льоду.
Науковці рекомендували, а громадськість наполягала на тому, аби під час реконструкції площі підземелля не засипали, а зробили реконструкцію і відкрили для відвідувачів, як іще один туристичний об’єкт. Зараз, за словами комунальників, ці ходи законсервовані під великою клумбою.
Тож, хотілося б поцікавитись у народного депутата Антона Яценка. Де проект підземелля? Де обіцяний музей в підземеллі? Час від часу оголошуються все нові й нові тендери на реконструкцію площі Соборності. Куди ж ідуть ці кошти, невже в підземелля? І взагалі, чи здана площа Соборності в експлуатацію?
Сподіваємось міська влада за сприяння народного депутата Антона Яценка не «закатає» історію Умані в бетон.
Чекаємо відповідь на всі ці запитання.
(Влас.кор.)
Коментарі ()