Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 58
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Знекровили

admin

19-07-2021

17

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

27 січня 2021 року депутати Уманської міської ради прийняли рішення «Про припинення комунального некомерційного підприємства «Уманський центр служби крові» шляхом приєднання до КНП «Уманська міська лікарня». 

Таке рішення для уманчан прийняли депутати, які живуть в інших населених пунктах України і у себе вдома отримають якісну своєчасну допомогу «в разі чого». На що сподіваються уманські депутати міської ради ─ незрозуміло, адже тепер, згідно їхнього рішення, медичний заклад, який забезпечував донорською кров’ю та її компонентами населення міста Умань,

Уманського району і регіону в радіусі 100 кілометрів навколо, включаючи і людей, які постраждали в аваріях на автотрасах державного і місцевого значення неподалік Умані буде закрито. 

Міська влада передбачила, що на базі міської лікарні буде створено структурне відділення, яке виконуватиме аналогічні функції. Та чи ознайомилися депутати з Законом України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який передбачає складну і багатоетапну процедуру  ліцензування господарської діяльності суб’єктів системи крові із заготівлі і тестування донорської крові та компонентів крові незалежно від їх кінцевого призначення, із переробки, зберігання, транспортування, розподілу та реалізації донорської крові та компонентів крові, призначених для трансфузії? 

Чи впевнені депутати Уманської міської ради в тому що за 2 місяці, які відведені ними на припинення роботи Центру крові і, мабуть, початок роботи відповідного структурного підрозділу при міській лікарні вдасться отримати всі дозволи, ліцензії, перевстановити обладнання, налагодити його нормальну роботу?

А як ні? Куди бігти родичам, і що робити пацієнтам, у кого лік життя йде на хвилини, і саме від донорської крові та її компонентів залежить ─ житиме людина, чи ні? 

За логікою тих, хто прийняв таке рішення і чиновників ─ їхати в обласний центр, тобто в Черкаси. Але спитайте медиків, чи є в пацієнта 5-6 годин дочекатися? Чи збережеться якість препарату крові, чи донорської крові коли вона побовтається дорогою, і чи втримає переносна сумка-холодильник потрібну температуру? Чи поїдуть уманські донори в Черкаси, адже здебільшого люди роблять це на безоплатній основі. А тепер доведеться і витратитися на дорогу, і часу це забере набагато більше. 

Прихильники закриття говорять про те, що коштів на це в міському бюджеті немає. Але варто зазначити, що вже минулого року, зваживши, міська влада і депутати минулого скликання взяли на міський бюджет витрати на утримання КНП «Уманській міський центр служби крові». 

Коли на одній шальці терезів лежить людське життя ─ не важливо, що лежить на іншій. Люди рятуватимуть людей. 

(Влас.кор.)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.