Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 60
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Квіти – як стимул жити

admin

19-07-2021

36

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

— Маю фах журналіста, психолога, експерт з питань євроінтеграції, працювала в міжнародних проєктах, в громадському секторі, багато подорожувала, навчалася в США та Європі. Після травми я практично не могла пересуватися — у мене залишився клаптик неба у вікні, чотири стіни й постійний вимотуючий біль. Стала шукати, що мене надихне одужувати й жити далі, — розповідає Анна Слуцька. — Багаторічне аматорське захоплення кімнатними фіалками перетворилося спочатку на стимул, що надихає, дарує красу і примушує рухатись, як би боляче не було, адже квіти потребують постійного догляду. Сенполій в квартирі ставало все більше, закуповувала посадковий матеріал у колекціонерів-фіалководів з усієї України. Обирала сорти, які найбільш до вподоби.

— Перша посилочка з десяти сортових листочків сенполій, придбана навесні 2020 року, благополучно вкорінилася. Звичайно, можна було виписати одразу дорослі рослини або стартери — розеточки, що невдовзі мають зацвісти, але більш цікавим для мене було виростити квітку «з нуля». Прочитала багато літератури, прислухаюся до порад досвідчених колекціонерів, спостерігаю за своїми рослинами. Не все необхідне для посадки знайшла в Умані, тож дещо довелося замовляти по інтернету.

Трохи більше ніж за рік на підвіконнях і стелажі у Анни поселилися близько трьохсот фіалок понад ста сортів — це ще маленьки «дітки» і вже дорослі квітучі розетки.
У світі понад 30 тисяч сортів фіалок

Зараз дуже успішну позицію займають українські селекціонери фіалок. В моїй колекції є вітчизняні сорти Наталії Козак, Олени Лебецької, Дмитра Денисенка —це шедеври квіткового світу. Є вдома й фіалки зарубіжної селекції, але їх не так багато.


 — Завдячую своєму чоловікові Сергію, що в усьому підтримує моє захоплення, власноруч розробив та змайстрував інтер’єрний стелаж із освітленням для фіалок. Тож маю трохи місця для квітів, але воно постійно закінчується, доводиться пропонувати до продажу надлишки колекції. Чоловік забезпечує технічну частину щодо обладнання, син Дмитро допомагає поливати, пересаджувати, складати каталог, він знає назви усіх фіалочок, що ростуть у нас. Разом обговорюємо ситуацію, якщо виникають проблеми у вирощуванні. Моє захоплення розділяють доньки та мама, навіть цікавиться один із зятів. 

Квіти квітнуть з любові 

 Для того, щоб улюблені фіалки росли, квітли і радували, Анна Слуцька має свої секрети догляду — відповідний ґрунт, освітлення й полив, а також правильний розмір горщика.

— Якщо зважити на технічні моменти вирощування фіалок, важливими є декілька факторів. Ґрунт має бути легким. Я використовую 60% торфу Laflora з додаванням 30% агроперліту та 10% пінопластових кульок.

Фіал­ки дуже чутливі до світла, вони потребують від 10 годин світлового дня. Свої квіти на стелажах я освітлюю штучно, якщо фіалки знаходяться на підвіконні, прямі сонячні промені занадто шкідливі для них.

Полив має бути помірним. Зараз, коли колекція досить велика, майже усі квіти перевела на ґнотовий полив, це значно економить мій час. Оптимальна температура для фіалок 20-24 °С. Має значення й розмір горщика.

Для дорослих стандартних сортів достатньо 9 см в діаметрі, для напівміні сортів — 6-6,5 см, для міні — 5 см.

При виборі горщика для фіалки необхідно дотримуватися основного правила, діаметр розетки повинен бути в три рази більшим, ніж діаметр горщика. Фіалки дуже полюбляють свіжий ґрунт, тому пересадки потрібні, як мінімум два рази на рік, навесні й восени. Я пересаджую після кожного рясного цвітіння.
 — Якщо ви полюбляєте фіалки, як люблю їх я, то розумієте, що багато краси не буває. 
А, якщо тільки приглядаєтесь до цих прекрасних квітів з величезною різноманітністю сортів на будь-який смак, то у вас є шанс розпочати, — говорить Анна. 

Анна Слуцька залюбки ділиться надлишками своєї фіал­кової колекції. У неї можна придбати дітки, стартери квітучі розетки. А познайомитися з її рослинами ближче можна в фотоальбомах на її Facebook сторінці.

Коментарі ()

    Додавання нових коментарів заборонене.