Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 68
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Нові «швидкі» прибули на Уманщину

admin

19-07-2021

18

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів
В перший день нового року 5 нових автомобілів швидкої медичної допомоги класу «В» було  передано  в оперативне управління Уманській станції екстреної швидкої медичної допомоги  від КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради». Як повідомив Сергій Гурбич, керівник Уманської станції швидкої допомоги, нові автомобілі замінили старенькі УАЗи в місті Умані, на Христинівській, Монастирищенській, Жашківській та Маньківський підстанціях. Автомобілі оснащені всім необхідним медичним обладнанням та виробами медичного призначення для надання якісної екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі: дефібриляторами, портативними електрокардіографами, пульсоксиметрами, відсмоктувачами, інгаляторами кисню, засобами іммобілізації. Крім того, за розпорядженням директора Центру ЕМД Ігоря Фесуна на базі Жашківської підстанції з першого січня створено додаткову бригаду екстреної медичної допомоги, яка працюватиме в години максимального надходження викликів з 10.00 до 22.00, що значно покращить транспортну доступність бригад ЕМД до населення.

Взагалі, 30 грудня, напередодні Нового року медики екстреної медичної допомоги Черкащини отримали 21 автомобіль.

Як пояснила заступниця голови Черкаської обласної державної адміністрації Лариса Кошова, це вперше за всю історію існування екстреної медичної допомоги Черкаської області завдяки коштам НСЗУ Центром було придбано 20 нових автомобілів екстреної медичної допомоги класу «В» та 1 автомобіль класу «С». На нових авто будуть чергувати бригади в різних районах Черкаської області. Крім Уманщини, по одній автівці отримали Маньківка, Катеринопіль, Звенигородка, Городище, Корсунь-Шевченківський, Сміла, Золотоноша, Чорнобай, Черкаський район. Сім автівок отримали медики міста Черкаси. Автомобіль класу «С» отримав Відділ реагування на надзвичайні ситуації.

Інтер’єр нової швидкої

Ці автомобілі будуть використовувати бригади екстренки, які займаються безпосередньо пацієнтами з COVID-19. Всі автівки обладнані повністю кардіографами, дефібриляторами, додатковими балонами кисню для ковідних пацієнтів, яких потрібно транспортувати на великі відстані. Також на автомобілях уже поставили gps-трекери та зимову гуму. 

Загальна сума, яку витратили на придбання автомобілів, становить 41 мільйон 920 тисяч гривень. Вартість одного автомобіля з обладнанням класу «В», сертифікованого МОЗ України ― 1 мільйон 960 тисяч гривень; з обладнанням класу «С» ― 2 мільйони 720 тисяч гривень. 

Олена СТЕПОВА

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.