Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 46
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

В пам’ять про поетесу

admin

19-07-2021

14

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Надзвичайно цікава зус­тріч відбулася в сільській біб­ліотеці с. Дубова, де були присутні члени клубу «Ятрань» та інші жителі села. Бібліотекарка Ольга Лісачова зробила стенд та виставку книг Лесі Українки. Підготувала цікавий історичний матеріал, який був мало відомий раніше. 

Про життєвий шлях та творчість поетеси розповіла Марія Поліщук. Всіх зачарувала лірична пісня на слова Лесі Українки «Давня весна» яку запропонувала послухати зав клуб Інна Кочубій. Поетеса своєю поезією будила байдужих, підій­мала передчасно втомлених, скорених. Її зброєю було  поетичне слово. 

Життя для неї та героя її поезії – це неспинне змагання, боротьба, дружба і кохання. Люблячи добро, мусиш пристрасно ненавидіти зло, боротися з ним в ім’я добра.

Перехопило подих присутніх, коли бібліотекарка запропонувала послухати аудіозапис одного з віршів Лесі Українки, який вона присвятила своєму вірному другові Сергію Мерд­жинському, в якого була закохана. Вірш «Твої листи так ніжно пахнуть пелюстками» може написати тільки той хто так вір­но і ніжно любить.

У залі зачитували вірші, дек­ламували напам’ять. Велика шанувальниця творчості поетеси Лідія Пишнюк нещодавно зустріла свою 84-ту весну. Скільки віршів вона знає на пам’ять! От і попросили її розказати кілька. 

Вона розповідала вірші, які Леся присвятила Т.Г. Шевченку, а потім ще й уривок з поеми «Роберт Брюс король шотландський», «Конвалія» та інші. Лідія Володимирівна гарно співає, весела, любить дотепні жарти. Хоче все що знає передати молодим. Каже, що вчила б Лесині вірші та вже погано бачить.

Леся Українка була гідною дочкою свого народу, втіленням його прагнень і боротьби й мала цілковите право на це почесне ім’я. Вже минуло багато років як жила і творила Леся. Її слово перенесло кордони й океани, зазвучало на різних континентах, різними мовами. В кожній оселі вона рідна й улюблена. 

Марія Поліщук с. Дубова

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.