Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 71
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Ожило трипільське горно

admin

21-10-2021

30

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

15 жовтня всіх шанувальників Трипілля запросили на музейну подію «Під Покровою», щоб  разом провести науковий експеримент. За залишками археологічних знахідок  науковці відтворили гончарне горно, яке було у трипільців.

Глиняну піч розписали узорами, скопійованими зі знайдених на розкопках залишків старовинного посуду, прилюдно завантажили в неї декілька зразків посуду з глини, зроблені гончарами музею, закрили, глиняною ж таки,  закривкою і розпалили вогонь.  

Поки тривав експеримент, всі учасники дійства відвідали нові музейні виставки: «Спочатку була глина» та виставку витинанок Тараса Крамаренка «Покрова козацька», послухали наукові читання «Дослідження трипільських гончарних горнів на поселеннях заповідника», оцінили проєкт доповненої реальності «Трипільська пектораль». 16 жовтня завершили випалювання кераміки і вийняли готові вироби зі щойно реконструйованого трипільського гончарного горна.

Тепер науковці опрацьовують отримані результати і констатують: трипільське горно знову живе.

(Джерело: Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура, фото Mykola Kulyk)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.