Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 57
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Щоб заспівали дзвони козацької церкви

admin

22-07-2021

19

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Родини Доленків та Осадченків подарували для нової дзвіниці дзвони вагою 77 та 55 кілограмів. 

─ Це надзвичайний подарунок до 255 - річчя храму, яке ми будемо святкувати в жовтні місяці цього року, ─ розповів настоятель храму Микола Соловей на своїй сторінці в соціальних мережах. ─ Перший дзвін ми прид­бали коштом парафіян кілька років тому, тепер ось дві родини прихожан купили 2-й та 3-й дзвони. Тепер ще залишилося три дзвона ─ вагою 40 кг, 30 кг та 20 кг. Можливо, ще виявляться добродії, які захочуть чути звуки свого дзвона з нашої Городецької Свято-Покровської церкви, або згадають свої обіцянки ті хто обіцяв. 

Cтаровинний храм отримав нові дзвони

Храм в Городецькому унікальний ─ один із найстаріших, був закладений у 1761 році. Хто церкву  побудував, достеменно не відомо, але історія дуже цікава, і взагалі споруді пощастило зберегтися в доброму стані. Церква була освячена 1766 року на Покрову, тобто від самого початку, ще «за часів Залізняка» вона була козацькою церквою. Церква у 1800 ─ 1820 рр. належала до козацьких адміністративних підрозділів, а саме: Городецької, Кочубеївської, потім Паланківської сотні. Вона була головним храмом Уманського полку.

Безперервно діяла до початку 1960-х років — до закриття радянською владою. Після закриття церкву використовували як зерносховище. Після руйнування глиняного приміщення в результаті негоди, сільський клуб було перенесено до церкви.У 1990 році клуб з приміщення церкви виселили, церкву освячено, однак за призначенням храм не використовувався до

1996 року.  У 1998 році відновлено комплекс куполів та хрестів на церкві. Плоску стелю під головним куполом, яка була встановлена у роки функціонування там сільського клубу, демонтовано та відновлено напівсферичну основу. Відновлено іконостас. 26 грудня 1999 року храм освячений патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

(Джерело: УманьNews.City)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.