Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 70
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Швидка буде швидко

admin

27-07-2021

16

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

10 червня 2021 року в селі Ладижинка відбулося відкриття пункту постійного базування бригад екстреної швидкої медичної допомоги (ЕМД). Це значно скоротить час доїз­ду медиків «екстренки»до мешканців віддалених сіл Ладижинської територіальної громади. Раніше приїзд бригади швидкої допомоги з міста Умань до села Затишок складав приблизно 1 год. 20 хв.

На відкриття цього пункту базування бригади ЕМД місцеві мешканці чекали чотири роки. Пункт розташовується в с. Ладижинка по вул. Анісімова 4. 

Реалізувати цей проект стало можливим лише після створення Ладижинської сільської територіальної громади.

Фельдшер Роман Шпильовий

У 2019 р. коштами Ладижинської сільської ради було придбано автомобіль для пункту бригади ЕМД.

У 2020 р. з місцевого бюд­жету було виділено кошти на ремонт приміщень та проведено каналізацію для пункту бригади ЕМД.

У 2021 р. закуплено  меблі, медикаменти та медичну сумку – укладку  для пункту бригади екстреної швидкої медичної допомоги.

Особливу подяку голова Ладижинської сільської територіальної громади Сергій Цоколенко висловив спонсорам, підприємцям та депутатам, які зробили великий внесок для відкриття пункту базування бригади ЕМД:  Абдінову Рамізу Алі-огли, Оксані Подвальниковій, Андрію Харишуку, Юрію Гриню, Станіславу Коліснику, Віталію Стеценку та Ігорю Іську. А також працівникам КП «Ладижинський сількомунгосп», які своїми силами здійснили облагородження території та самого пункту.

— Ще в 2015 році йшла мова про те, що необхідно відкрити пункт швидкої медичної допомоги, бо цей пункт в Ладижинці був до 1992 року, потім його закрили, ─ пояснив  Сергій

Цоколенко, голова Ладижинської сільської територіальної громади. ─ Громада звернулася до КНП Уманської станції екстреної медичної допомоги, де нам повідомили що для відкриття пункту в селі потрібно якісне відремонтоване приміщення на 4 кімнати, сучасний спеціалізований автомобіль і  всі санітарно-побутові умови для персоналу. Ми все взяли до уваги і почали акумулювати кошти, адже пункт надання екстреної невідкладної медичної допомоги для Ладижинської сільської територіальної громади надзвичайно потрібен.

Мешканець села Анатолій Яворовенко

— Пункт був дуже потрібен через віддаленість від міста Умань тих населених пунктів, які будуть входити в зону обслуговування. Це 11 найвіддаленіших сіл. Те обладнання яке є дасть змогу надавати людям якісну невідкладну допомогу, ─ переконаний фельдшер Роман Шпильовий, який буде опікуватися наданням вчасної невідкладної допомоги. 

— Ладижинка — одне з найбільших сіл в Уманському районі, де проживає 2 300 людей. Це дійсно буде швидка допомога на всю нашу громаду, ─ не приховує свого задоволення  мешканець села Анатолій Яворовенко. 

─ Раніше доводилося чекати швидкої хвилин сорок – годину. Зараз буде набагато краще, значно швидше буде надано допомогу і більше шансів врятувати життя наших людей, ─ вважає жителька Ладижинки Майя Копернак. 

Пункт швидкої допомоги працює цілодобово. На сторожі життя і здоров’я людей ─ чотири фельдшери та чотири водії.

(Джерело: ladyzhynska-gromada.gov.ua)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.