Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 66
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Туристичні об’єкти Черкащини промоніторили щодо доступності для людей з інвалідністю

admin

30-09-2021

30

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Спільно зі студентами факультету соціальної та психологічної освіти, в тому числі з інвалідністю, вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру Уманської міської ради, Уманської організації УТОГ, Канівською організацією осіб з інвалідністю «Відродження» дослідили Чигиринщину, Тальнівщину, м. Умань, м. Канів, м.Корсунь-Шевченківський, с.Буки, с.Водяники (в кількості 175 осіб).
Розповіла менеджер з комунікації проєкту Марина Міщенко: «Дійшли висновку, що соціо-природно-ресурсний потенціал Черкащини повинен оцінюватися не лише як ресурс для відновлення психофізіологічного стану організму людини, але й його можливості щодо фізіологічної доступності користування цими ресурсами». 
«Проаналізувавши відповіді анкети учасників моніторингу «Оцінка якості доступності надання туристичних послуг та туристичних об’єктів» буде розроблено рекомендації щодо їхньої
соціо-природно-ресурсної доступності для людей з інвалідністю, відповідно до кожного типу захворювань та сформовано інклюзивно-соціальні туристичні маршрути, придатні для повноцінного користування людям з інвалідністю» повідомив Максим Скочко, розробник маршрутів проєкту. 
Саме на Чигиринщині впроваджено туристичну навігацію, яка допомагає зорієнтуватися на місці. Тут першим в області, з’явився аудіогід, інформаційні пілони та смарт-таблиці з QR-кодами, відсканувавши які, можна отримати вичерпну голосову інформацію про об’єкт. Важливо, що все продубльовано і шрифтом Брайля.
 «Суттєвої уваги потребують люди з інвалідністю як щодо соціально-психологічного супроводу, так і підтримки в умовах соціальної ізоляції. Разом з тим, інформаційно-цифрові технології дають можливість подолати ізоляцію, в умовах карантинну необхідну як міру попередження повсюдного поширення інфекції, а з іншого – територіальні, часові, соціальні, психологічні, фінансові та інші бар’єри, чого не можна так легко досягнути у реальному житті в умовах туризму та соціокультурної діяльності поза інтернет ресурсами» — зазначила Оксана Кравченко керівник проєкту.
Нагадаємо, проект «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» передбачає створення платформи, яка буде адаптована для людей з інвалідністю, та допоможе їм спланувати свій відпочинок онлайн, а також за допомогою цифрових технологій відвідати найвідоміші історико-культурні об’єкти області. 
Його реалізація сприятиме підвищенню туристичної привабливості культурного потенціалу Черкащини за допомогою сучасних IT інструментів та використання їх як засобу соціальної інтеграції людей з інвалідністю.
Проєкт виконується Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.