Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 56
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

5 простих порад щоб зберегти зір біля монітору

admin

19-07-2021

11

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів
20 - 20 - 20

Кожні 20 хвилин дивитися протягом 20 секунд на предмет, який перебуває на відстані 6 ─ 20 метрів від вас. Ця вправа захищає ваші очі від перенапруження. М’язи, які тримають очі в одному напрямку, напрямку монітора або екрану потребують перерви.

Кліпайте

Під час роботи за комп’ютером або перегляду відео з монітору треба якомога частіше кліпати очима. Наші повіки працюють як склоочисники. Вони очищають пил і бруд та промивають поверхню ока слізною рідиною. Моргання також очищає застій рідини та загострює зір, підтримуючи рогівку або поверхневий шар ока вологими. Проблема у тому, що коли ми читаємо з екрана, ми моргаємо рідше.

Деякі дослідники також припускають, що дивлячись в екран, ми моргаємо не повністю, тобто наші верхні та нижні повіки не з’єднуються до кінця. Це спричинює свербіння, сухість та схильність до інфекцій. Тож час від часу відвертайтеся від екрана, повністю заплющивши очі.

Подалі від екрану

Експерти радять встановити екран приблизно на відстані витягнутої руки або від 40 до 75 см від обличчя.

Важливо правильно підібрати відстань від екрану ноутбуку, який  люди часто присувають надто близько до очей. В такому разі ви перевантажуєте очні м’язи. Якщо екран надто далеко, ви напружуєтесь, щоб роздивитися дрібні деталі. Фахівці радять використовувати зовнішню клавіатуру, щоби встановити правильну відстань. Щоб уникнути проб­лем з плечима і шиєю, екрани комп’ютерів слід встановлювати на рівні очей або трохи нижче. 

Розмір шрифту 

Не можна працювати довго на смартфоні або планшеті, тому що текст в них надто дрібний. Скористайтеся виносним екраном. Щоб не напружувати очі ─ скоригуйте оптимальний розмір шрифту.  Ідеального загального розміру шрифту немає, кожен має підібрати його «під себе», так само, як і виставити яскравість екрану. Вона має відповідати рівню навколишнього світла. Уникайте роботи у темній кімнаті з яскравим екраном. Пам’ятайте, що темний текст на світлому фоні кращий для очей ніж світлий текст на темному тлі. 

Свіже повітря 

Регулярні короткі перерви в роботі біля комп’ютера корисніші, ніж кілька довгих. Прогулянка під час перерви ─ найкращий спосіб зняти напругу з очей і покращити ваш фізичний та психічний стан.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.