Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 51
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

6 причин не запускати феєрверки: це шкодить людям, тваринам і довкіллю

admin

23-09-2021

23

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

У Києві і багатьох інших українських містах, де місцева влада є моральною, патріотичною і такою, що не на словах, а на ділі турбується про мешканців, заборонений запуск феєрверків і салютів до закінчення війни на Донбасі. Але це не єдина причина відмовитися від піротехніки на свята. Феєрверки шкодять здоров’ю людей, тварин і забруднюють довкілля. 

Пропонуємо до вашої уваги роз’яснення ГО Zero Waste Society, чому феєрверки – це зло й варто назавжди від них відмовитися.

1. Це шкодить здоров’ю людей

Дослідження, проведене в Іспанії 2016 року, показало, що після масових феєрверків у парку токсич­на хмара дрібного пилу та важких металів залишилася в повітрі та пересувалася містом далі. Повітря залишалося забрудненим ще кілька днів після цього, а згодом пил осідав і міг легко потрапити до організму людини.
Під час вибуху феєрверку солі металів, що входять до їхнього складу, не згорають, а залишаються атомами металів. Ці компоненти феєрверків випускаються у вигляді аерозолів, що отруюють повітря, воду та ґрунт. Якщо люди ковтають або вдихають ці дрібні частинки та дим, вони можуть мати різні негативні короткострокові й довгострокові наслідки, серед яких напади астми, нудота, діарея, блювання. У гіршому випадку – захворювання нирок, кардіотоксичні ефекти та різні види раку.

2. Це шкодить людям із ПТСР

Різкі голосні звуки, що виникають під час вибухів феєрверків, можуть впливати на здоров’я людей, що страждають від посттравматичного стресового розладу. Це стосується як ветеранів війни, так і жителів територій, які охопила вій­на, а також людей, що пережили теракт або аварію.

3. Це негативно впливає на тварин

У новорічну ніч сот­ні тварин по всьому світу губляться, травмуються або гинуть через запуск феєрверків. Згідно з дослідженням, проведеним у 
Голландії, у новорічну ніч сотні тисяч птахів панічно літають у темряві. Як і люди, птахи погано бачать у темряві, тому врізаються в лінії електропередач, автомобілі, будівлі, дерева й навіть одне в одного, особливо в похмурі або безмісячні ночі.
За даними Команди порятунку тварин Києва, собаки, коти та інші тварини, лякаючись гучних вибухів, часто тікають, потрапляючи під колеса автомобілів або навіть помирають від шоку.

4. Це забруднює довкілля

Після вибуху феєрверків часточки пилу з важкими металами залишаються в повітрі, а згодом осідають у воді та ґрунті. Дослідження 2007 року показало, що після запуску феєрверків рівень перхлоратів у воді (речовини, що використовуються у феєрверках та інших вибухових пристроях) збільшився в понад 1 000 разів протягом 14 годин після піротехнічного шоу.

Згідно з дослідженнями, перхлорат знайшли у ґрунтових і поверхневих водах поблизу фабрики з виготовлення феєрверків. А отже, він міг впливати на здоров’я людей і тварин, що проживають поруч.

За даними іншого дослідження, забруднювальні речовини, які з’являються під час феєрверків, мають здатність подорожувати на значну відстань – 62 милі за вітром, сприяючи токсичному забрудненню повітря й водойм. А коли важкі метали вимиваються з повітря дощами, то потрапляють до нашого організму.

5. Це впливає на зміну клімату

Кольори феєрверків — це результат нагрівання до певної температури різних хімічних вибухових речовин і солей металів. Наприклад, солі літію створюють рожевий салют, натрію — жовтий і помаранчевий, а кальцію або стронцію — червоний. Солі важких металів зазнають хімічних змін, коли вони поєднуються з киснем. Саме ця реакція створює вуглекислий газ, азот та окис вуглецю — парникові гази, що прискорюють зміну клімату.

6. Це ризик виникнення пожежі

Минулого року в Украї­ні 31 грудня сталося 105 пожеж у житловому секторі, під час яких загинуло 12 людей і травмувалося ще 4 особи. Переважно це трапилося через порушення правил пожежної безпеки під час користування піротехнічними засобами та електрогірляндами.

(Джерело: the-village.com.ua)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.