Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 58
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Хочеш схуднути — моржуй

admin

16-12-2021

26

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Датські вчені вивчають групу з 8 чоловіків-волонтерів які регулярно купаються у крижаній воді. Дійшли до висновків, що під час таких купань спалюється значно більше  енергії, що й допомагає добровольцям худнути. Порівняно з 8 чоловіками такого ж віку і такої ж ваги визначили, що «моржі» витрачають в середньому приблизно на 500 калорій за 24 години більше, ніж інші люди.

Доктор Камілла Шееле, старший автор дослідження з Університету Копенгагена, сказала: «Наші результати свідчать про те, що люди, які плавають у холодній воді, тренують своє тіло по-різному реагувати на більш низькі температури і спалюють значно більше енергії ніж зазвичай».

Як організм реагує на холод

—    Середня температура тіла людини становить 37°C. 

—    Коли стає занадто холодно, запускаються кілька процесів, щоб підняти термостат.

—    Вони включають звуження кровоносних судин, які протікають біля поверхні шкіри — процес, який називається вазоконстрикцією — для збереження тепла.

—    Тремтіння також викликає спалювання більше енергії та вироб­лення тепла.

—    Метаболізм також підвищується, щоб спалювати більше енергії, що додатково сприяє підвищенню температури.

Вчені припустили, що регулярний вплив холоду може покращити цю систему і краще адаптувати організм до нижчих температур навколишнього середовища.

Дослідження, опубліковане в журналі Cell Reports Medicine, показало, що чоловіки, які взимку плавають або купаються на вулиці, мають нижчу температуру тіла.

Це означає, що коли їм стає холодно, їхньому тілу, можливо, доведеться працювати більше, щоб зігрітися — так само, як хтось без одягу, ніж хтось у зимовій куртці.

Також було виявлено, що сміливці, які стрибали в холодну воду два-три рази на тиждень, краще реагували на занурення руки в холодну воду, при цьому їх кров’яний тиск підвищувався менше.

Попередні дослідження показали, що люди, які дозволяють собі отримувати холод, спалюють калорії, активуючи бурий жир у своєму тілі. Цей бурий жир, який діє як піч і розігріває нас, є ресурсом, на відміну від білого жиру в організмі, який просто зберігає калорії і сприяє набору зайвої ваги. Нове дослідження не виявило, що зимові плавці спалюють більше бурого жиру, але автори підозрюють, що вони можуть почати спалювати його раніше у відповідь на низькі температури.

Температура близько 20°C в реальному житті, ймовірно, матиме ефект, який спостерігається від холодних ковдр у дослідженні.

Однак останні дослідження показують, що час у сауні, а також зимове плавання може знадобитися, щоб організм краще реагував на зміни температури.

Потрібні додаткові дослідження для більшої кількості людей (і жінок, і чоловіків).

Перший автор дослідження Сюзанна Соберг з Університету Копенгагена сказала: «Наші результати вказують на зимове плавання як діяльність, яка може збільшити витрати енергії, пропонуючи таким чином новий спосіб життя, який може сприяти схудненню або контролю ваги». 

Засторога: перш ніж почати «моржувати» ─ ретельно зважте всі ризики і переваги, а коли маєте хронічні захворювання ─ неодмінно проконсультуйтеся з лікарем. 

Джерело: Cell Reports Medicine
 

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.