Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 72
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Купання на Водохреща: правила безпеки

admin

12-01-2022

17

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Купання в крижаній воді на Водохреща доволі поширена традиція. Православна церква України застерігає від хибного тлумачення цього дійства і наголошує, що  омивання в холодній воді на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів. Для всіх, хто все ж планує пірнати в крижану воду, МОЗ України підготувало поради:

Готуйтесь заздалегідь

Спонтанне купання в крижаній воді не може загартувати і зміцнити організм. Навпаки — такі дії можуть спричинити погіршення самопочуття. Починати загартовуватись краще поступово, з прохолодного душу або обливання, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість процедури. 

Правильно занурюйтесь у воду

Перед зануренням у воду зробіть енергійну розминку. Не варто швидко пірнати у воду: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не слід пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді ─ 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5-2 хвилин.

Правильно виходьте з води

Після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться. Це зменшить холодове навантаження. Одяг та взуття повинні бути сухими, теплими та просторими. Вони мають легко і швидко одягатись, без ґудзиків, застібок та шнурівок.

«Прислухайтесь» до свого організму

Реакція на холод індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів: віку, статі, фізичної підготовки тощо. Наприклад, при однаковому за тривалістю перебуванні у воді однієї та тієї ж температури діти віддають на 10-20% більше тепла, ніж дорослі, чоловіки — на 10-18% більше, ніж жінки.
Різка зміна температури може викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмії, рефлекторну зупинку серця, виникнення судом навіть у цілком здорової людини. 

Відмовтесь від алкоголю та куріння

Вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює периферичні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи охолодження. 

Порадьтесь з вашим сімейним лікарем

Перед зануренням в крижану воду необхідно обов’язково порадитись з вашим лікарем, оскільки зимове плавання може спричинити проблеми зі здоров’ям.
Протипокази для пірнання в крижану воду:

—    запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити);

—    захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії);

—    хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит);

—    захворювання периферичної нервової системи (неврити та поліневрити);

—    захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);

—    хвороби органів зору (глаукома, кон’юнктивіт);

—    хвороби органів дихання (туберкульоз легень ─ активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема);

—    захворювання сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит);

—    захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит);

—    шкірно-венеричні захворювання;

—    наявність великих післяопікових рубців.

Також не варто брати участь у хрещенських купаннях вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.
Пам’ятайте, купатися можна лише в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном.

(Джерело: МОЗ)

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.