Сьогоднi
6 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 70
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Реформа чи знищення медицини?

admin

19-07-2021

12

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

— Ігоре Михайловичу, «Уманська дитяча лікарня» призупиняє свою діяльність?

— «Уманська дитяча лікарня» функціонуватиме і надалі, але  структурним підрозділом КНП «Уманська міська лікарня».
 На сайті Уманської міської ради вказано:  Жодного лікаря чи медичного працівника скорочено не буде.

— В місті Умань одна дитяча лікарня. В районній лікарні  дитяче відділення  закрито. Чому «Уманська дитяча лікарня» не стає опорним пунктом всього новоствореного Уманського району?

— У нас величезна кількість лікарень дублюють одна одну. За кількістю лікарняних площ Україна займає перше місце в Європі. Разом із тим у нас є купа нереалізованих напрямків. Наприклад, дитячі хоспіси, яких в Україні всього два. У Польщі їх приблизно тридцять. Також у нас немає реабілітаційних центрів. Тобто система не адаптована до реальних потреб суспільства. Якщо в одній лікарні хірург робить одну операцію на місяць, то який у такому хірургічному відділенні сенс?    
Міська влада пообіцяла нам  покращувати якість обслуговування у медичних закладах міста та матеріально-технічний стан лікарень.

— Які етапи впровадження реформи.

— Реформа, як ми бачимо, запускається поступово. Для початку – на первинці, щоб ми отримали зв’язок лікар-пацієнт, а також електронний реєстр і, відповідно, притомну медичну статистику.

У лікарів з’явився вибір: або працювати як найманий працівник у лікарні, або відкрити ФОП. Коли ти найманий працівник, то згідно з контрак­том отримуєш лише частину грошей пацієнта. Якщо ти ФОП, тобі заходить уся сума, але з неї ти маєш погасити комунальні послуги, найняти на роботу медсестру, закрити юридичні питання тощо

Держава купує послугу на первинці, але в ту послугу не  входить медикаментозне забезпечення. Воно йде іншою програмою – «Доступні ліки». Там є медикаменти трьох груп: від серцево-судинних захворювань, від бронхіальної астми та від цукрового діабету ІІ типу.

— Уманська міська лікарня не входить у групу «первинки». Яким чином  фінансування відбувається у Вас?

— На рівні вузьких спеціалістів та стаціонару, куди входимо ми, держава платитиме за конкретну послугу згідно з визначеним тарифом, який зараз обраховує міністерство спільно з Національною академією медичних наук. Звичайно, це буде базовий набір. Наприклад, операція з вирізання апендикса, яку зможе оплатити держава, – це буде класична операція з розрізом. Якщо лікарня зможе надавати цю послугу лапароскопічно (без розрізів), тоді операція, звичайно, буде дорожчою, а пацієнт або його страхова компанія оплачуватиме різницю у вартості.   

— Добре, з дорослими розібралися. А діти? Після прийняття рішення сесією Уманської міської ради про припинення  КНП «Уманська дитяча лікарня» батькам куди звертатися? 

— Тільки після прийняття рішення Уманської міської ради ми зможемо продовжити розмову.  На сьогодні, навіть, не затверджений штатний розклад Дитячої лікарні у складі міської лікарні.

Продовження теми читайте в наступних номерах «УЗ».

О.БОЖУК

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.