Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 57
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

СКАЗ на Уманщині

admin

02-09-2021

20

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Як повідомила начальник Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Лариса Качанова, в місті Умань протягом липня-серпня зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки сказу у тварин:  у собаки і у кота. В тому числі і у безпритульних. Прикро, що під час роботи з тваринами було нанесено пошкодження і санітарним лікарям, і власникам тварин. Люди проходять спеціалізоване лікування. Серед причин загострення ситуації із захворюванням тварин на сказ фахівці відзначають перебільшення максимально допустимої кількості лисиці червоної (головного джерела захворювання) майже у двічі, і значне збільшення кількості безпритульних тварин. Ще один важливий фактор ризику – безвідповідальне ставлення власників тварин до ситуації. Не більше 33% тварин у місті щеплені проти сказу. Офіційно зареєстровані  лише 26% собак та 53% котів. А лише щеплення є запорукою запобігання захворювання на сказ тварин і виникнення захворювання у людей. На жаль, всі випадки сказу, і у тварин, і у людей закінчуються летально. 

За 7 місяців поточного року в Умані зареєстровано 78 випадків покусів людей тваринами. З них більша частина – це покуси безпритульними та невакцинованими тваринами. 
Відповідно до Інструкції щодо боротьби зі сказом тварин, рішенням засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Уманській міській раді (протокол № 4 від 25.08.2021) затверджено План заходів щодо ліквідації сказу на території м. Умані. Введено карантинні обмеження щодо сказу тварин на території м. Умань.
Зони карантину: вул. Герцена, 29-а та домоволодіння по вул. Івана Багряного, 66;
Неблагополучні зони: вул. 8 Березня, Герцена, Івана Багряного, Кармелюка, Остапа Вишні, Космонавтів, Зелена, пров. Кармелюка. 
Загрозливі зони м. Умань з прилягаючими сільськогосподарськими та мисливськими угіддями, лісопарковою зоною:
В Умані введено карантинні обмеження до 21 жовт­ня 2021 року. Ними передбачена заборона будь яких масових заходів за участю тварин та проведення масової імунізації всіх тварин на території міста від сказу. 

План проведення щеплень тварин в м. Умань:

3.09 — пров. Кармелюка;
6.09 — вул. Остапа Вишні;
7.09 — вул. Космонавтів;
8.09 — вул. Зелена.

В кого є можливість привезти тварин на щеплення в Уманську районну державну лікарню ветеринарної медицини, на вас чекають з понеділка по п’ятницю з 8:00 год. до 16:00 год. Обідня перерва з 13:00 до 14:00. 

Також, можливо звернутися в приватні ветеринарні клініки для отримання щеплення тваринам. 
Зверніть увагу! Для недопущення цього небезпечного захворювання, необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. 
Вакцина проти сказу БЕЗКОШТОВНА!

Тільки своєчасне щеплення вашої тварини проти сказу врятує Вас і Вашого улюбленця від небезпечного захворювання! Додаткову інформацію стосовно щеплення можливо отримати за тел. (044) 3 - 23 - 90, м. Умань, вул. Пушкіна, 21б.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.