Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 58
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Як втамувати COVIDну задуху і кашель

admin

21-10-2021

39

Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

— З перших днів захворювання на COVID-19 задухи ще немає, пацієнт страждає від підвищеної температури, а на 5-8 день можуть з’явитися проблеми з диханням, — пояснює Юрій Соло­дов. ─ Відчувається брак кисню, з’являється сухий вимотуючий кашель, виділяється трохи мокротиння. Потім кашель стає вологим, але мокротиння забиває маленькі бронхіоли. Задишка прогресує, пацієнту важко видихнути. Це стан середньої важкості.  Якщо з’явилися задишка, або утруднене дихання — потрібно негайно звернутися до лікаря, а поки чекаєте на медичну допомогу — рятуйте себе самі.  

Як допомогти собі вдома: масаж і дренаж

Дихайте! Тренуйте і масажуйте дихальні м’язи. 

— Пляшку до половини наповнити водою і видихати у воду через трубочку. Вдих робиться носом, видих ротом щільно охопивши трубочку губами. Виконуйте таку вправу по 15 хвилин щогодини. Не варто під час ковідної пневмонії надувати кульки. Є ризик, що ослаб­лені легені не витримають великої напруги, можуть лопнути. Дихання в воду — не таке травматичне для легень. 

Постуральний дренаж 

— це комплекс вправ, техніка, яка служить для усунення мокротиння з легень під дією сили тяжіння. Його можна виконувати в домашніх умовах, щоб допомогти усунути мокроту з легенів при перших ознаках затрудненого дихання і кашлю у разі коронавірусу, грипу, бронхіту, запаленні легень. Постуральний дренаж можна виконувати на спині, на боці і на животі. 

— Суть техніки в тому, щоб повільно вдихати через ніс і видихати ротом. Причому видих повинен бути в два рази довше ніж вдих. Слиз при цьому буде витікати і дасть змогу відкашлятися. Тривалість процедури 20-30 хв., можна робити декілька разів на день, за потреби. 

— Не забувайте пити багато теплої рідини. Сприяє виведенню слизу дрібне пиття лужної мінеральної води (типу «Свалява», «Лужанська», «Поляна квасова» і т.д.). Помічним може бути зелений чай, в якому багато антиоксидантів, які захищають легені від впливу шкідливих речовин.

Як робити постуральний дренаж

Оберіть максимально зручний для вас варіант. Пам’ятайте основ­не правило: бронхи і легені мають бути нижче за серце, голова опущена донизу. Ви лежите і даєте змогу відходити слизові (див. малюнки справа). 

— Облаштуйте собі максимально зручну платформу: підкладіть під живіт складені
ковдри, або використайте перевернутий стілець (як показано на малюнку). 

— Щоб пришвидшити відходження мокротиння можна злегка постукувати людину по задній поверхні грудної клітки в області легень. 

— Підсильте ефект диханням: повний довгий вдих через ніс і «шиплячий» довгий рівний видих крізь зімкнені зуби. Потім прокашлятися.  

— Починайте робити цю техніку як тільки відчуєте що легені набираються слизом і вам важко дихати. Не чекайте задухи. 

— Обов’язково робити цю процедуру зранку, щоб видалити мокротиння, яке накопичилося в легенях за ніч. 

Протипоказання 

Постуральний дренаж не можна проводити, коли існує будь-яка з наступних ситуацій: травма голови або шиї, внутрішньочерепний тиск більше 20 мм рт.ст., недавня операція на спинному мозку, гостра травма спинного мозку, набряк легенів із застійною серцевою недостатністю, кровохаркання, перелом ребра. Труднощі з утриманням у цьому положенні через певний дискомфорт. У цих випадках постуральний дренаж може завдати шкоди здоров’ю людини, ускладнюючи дихання, збільшуючи частоту серце­вих скорочень або спричинюючи підвищення внутрішньочерепного тиску.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.