Сьогоднi
5 липня
2022 року

Зараз на сайті: Користувачі: 0 Гості: 65
Вхід на сайт   Реєстрація
Редакція газети "Уманська зоря" просить вибачення у наших читачів за неможливість випуску деяких номерів нашої газети у зв’язку з воєнним станом.

Пошук по сайту

Погода

Долю вишила на полотні років

admin

23-02-2022

56

Рейтинг: 5/5 - 1 голосів

Вона відома на батьківщині та далеко за її межами як майстриня художньої вишивки, яка володіє багатьма видами вишивальних технік і технологій обрядового, одягового та інтер’єрного призначення, дослідниця традицій українського народного вишиття та авторка етнографічних видань. Поряд з викладацькою, вела велику пошукову і наукову роботу. Завдяки своїм дослідженням, зібрала і графічно відтворила більше 500 орнаментів і композицій уманських хрещатих рушників ХVІІІ — ХХ століть, які апробувала й зараз творчо інтерпретує в своїх авторських роботах. Вироби майстрині презентовані в Уманському краєзнавчому музеї та багатьох виставкових колекціях. 

Авторські вишивані сорочки Лідії Бебешко з гордістю носять десятки людей по всій Україні та за кордоном. В 2021 році, як видатна діячка культури і мистецтв України, Лідія Миколаїв­на стала президентською стипендіаткою. А розроблені графічні схеми найкращих взірців традиційних українських вишиванок пані Лідія щедро поширює в соціальних мережах та численних публікаціях.

Коментарі ()

    Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.